Що в області знають про карантинні заходи у закладах торгівлі?

Перевірки дотримання карантинних заходів у закладах торгівлі на Полтавщині тривають. Фахівці Держпродспоживслужби, Держпраці спільно з правоохоронцями обстежили магазини та кафе у Кобеляках, Біликах та Нових Санжарах. Їх супроводжувала і наша знімальна група.

До магазину, перукарні чи ресторану заходять без попередження. Одразу видно, чи працівники у масках. Далі – ретельніша перевірка. 

- А що за антисептик? Назва його. 

- Самі робили. 

- Всмислі самі? 

- Спирт і аромамасло. 

- Це не антисептик.

Антисептичні та дезінфікуючі засоби для рук, поверхонь та підлоги мають бути затверджені відповідними сертифікатами, пояснюють фахівці. У більшості перевірених закладів у Кобеляках, Біликах та Нових Санжарах миють підлогу не тим, чим треба.

- Миємо підлогу хлоркою і всякими миючими засобами.

Дезінфекція поверхонь повинна бути за розкладом. А перед початком робочого дня працівникам мають виміряти температуру тіла. Результати записати. Банкети під час карантину заборонені. А багаторазовий посуд треба мити тільки у машині. 

- У вас посудомийна машина є? 

- Ні, у нас людина, яка займається миттям посуду у гарячій воді, все це з миючими засобами. 

- Там повинна бути температура 90 градусів. Вона не зможе мити при такій температурі руками.

Під час перевірки розтлумачує права для продавців та офіціантів представниця управління Держпраці. Розповідає, роботодавець не має права звільнити працівників через карантин. 

Вікторія Полєнова, начальник відділу з питань гігієни та експертизи умов праці ГУ Держпраці у Полт.обл. 

- Під час карантину роботодавець не має звільнити людей без причин, випадків, які зазначені у кодексі законів про працю. Звільнення може бути тільки у тому випадку, якщо відбувається ліквідація підприємства, призупинення його роботи, або не виконуються обов’язки працівником з неповажних причин.

За результатами перевірок працівники Держпродспоживслужби фіксують всі порушення та викликають місцеву поліцію. 

Сергій Павлов, перший заступник начальника ГУ Держпродспоживслужби у Полт.обл. 

- Перевірено 8 об’єктів. У ході перевірки встановлено: у перукарнях недотримання санітарних вимог, не здійснюється стерилізація всіх приладів, відсутні деззасоби, відсутні місткості для стерилізації ножиць. У піцерії здійснюється подача страв у багаторазовому посуді при відсутності посудомийних машин.

У половині з перевірених закладів не дотримуються протиепідемічних вимог. Для складання протоколів поліцію у Нових Санжарах та Кобеляках викликали 4 рази.

Стрічка новин