Вулиці Полтави облаштовують велодоріжками

Окремі місця для пересування велосипедистів вже є на 5 вулицях. У майбутньому велоінфраструктуру планують розширювати. У планах – з'єднати велодоріжки із мікрорайонами.

В мережі з'явилось відео, яке відзняв один з полтавських велосипедистів. На ньому добре видно, які незручності виникають у велосипедистів під час руху. Вирішити подібні проблеми, на думку велоспільноти нашого міста, можливо. Єдиний шлях – створити у Полтаві велоінфраструктуру.

Єфим Кучерявий, велосипедист

- Окремі ділянки, які, так би мовити, велосипедна інфраструктура – не пов'язані між собою, і ними користуватися дуже важко. Як велосипедист, котрий їздить щодня, то потрібно їхати та прогнозувати можливі дії всіх учасників дорожнього руху.

У Полтаві поки що облаштували місця для руху велосипедами на п'яти вулицях – Огнівська, Яківчанська, Курчатова, Маршала Бірюзова та Богдана Хмельницького. Втім, на деяких ще немає маркування та велопереїздів. Керівник міської робочої групи з розвитку велоінфраструктури Роман Широких каже, у цьому році велосмуг стане більше.

Роман Широких, керівник міської робочої групи з розвитку велоінфраструктури

- Є гарна новина, що по пілотним вулицям проєкти ОДР вже погоджені поліцією і наразі вони вже лежать в управлінні ЖКГ. Маємо надію, що до кінця місяця угода між ЖКГ та підрядником буде підписана. Та в липні, або ж на початку серпня, вже ці роботи будуть виконані.

До пілотних вулиць, на яких почнуть облаштування велосипедної інфраструктури, увійшли Героїв АТО, Героїв Сталінграду, 23 Вересня. За словами фахівців, на розвитку велоінфраструктури навіть можна заробляти. Байк-шерінг може стати гарним стартапом для бізнесменів.

Юрій Левченко, директор Інституту розвитку м.Полтави

- Ми сьогодні можемо купляти велосипеди, ставити велосипедні станції, і люди, котрі поки що не можуть купити велосипед, можуть за менші кошти переїхати з точки А в точку Б.

Стрічка новин