У Дібрівській сільській раді розвивають туризм

Дібрівська сільська рада має стати частиною об’єднаної територіальної громади із центром у Миргороді. Останнім часом там суттєво поліпшили місцеву інфраструктуру. А ще у Дібрівці стверджують, що допоможуть розвивати туристичну галузь, адже для цього у них є чимало власних напрацювань. Яких саме – з’ясовувала наша знімальна група.

Місцеві мешканці вихваляють Дібрівський кінний завод, заснований ще у 1888 році великим князем Дмитром Романовим. В Україні підприємство такого профілю – одне із найпотужніших. А кіньми, звісно, найбільше захоплюються діти та підлітки.

Софія Назаренко, мешканка с.Дібрівки

- Дуже люблю своє село, тому що тут дуже гарно. Я люблю ходити з дідусем на рибалку, і своїм братом і сестрою. Я люблю ходити на кінний завод, тому що там дуже красиві коні. Я люблю їх гладити, люблю на них кататися. Вони дуже милі, гарні, добрі. І дуже люблять гратися.

А ще останнім часом у Дібрівській сільраді вдалося значно поліпшити сільську інфраструктуру. Сільський голова каже: будували й ремонтували дороги. Займалися водоймами, узбіччями, очисними спорудами.

Ян Квілінський, Дібрівський сільський голова

- Ми будували спортивні об’єкти, стадіони, запускали спортивні секції. Загалом орієнтувалися більше на молодь і на розвиток зв’язків із громадськістю і владою.

Ян Квілінський розповідає: найуспішнішими виявляються ті проєкти, які запроваджуються із низів, завдяки ініціативі самих мешканців. Одним із таких він називає громадське об’єднання рибалок у селі чи організацію кінопоказів.

Ян Квілінський, Дібрівський сільський голова

- Загалом зібралася досить велика громадська організація. Зареєструвалися, і чоловік 80 туди увійшло. Вони отримали ставок у користування і організували кооперативну працю. 

Дуже гарним прикладом також самоорганізації населення є проведення кінопоказів молоддю. Я сам це починав у 2015 році. Тобто, це цікаво, це гуртує людей.

Загалом до Дібрівської сільради входять 8 населених пунктів. У кожному з них провели вуличне освітлення, постійно займаються благоустроєм території. І, звичайно, підтримують об’єкти соціальної сфери. Заступник директора з виховної роботи Дібрівської ЗОШ Наталія Максименко стверджує, що їхній матеріальній базі можуть позаздрити навіть міські навчальні заклади.

Наталія Максименко, заступниця директора з виховної роботи Дібрівської ЗОШ

- От перед вами, ви бачите, знаходиться тренажерний маленький майданчик – теж за сприяння сільської ради поставлений. У нас прекрасне штучне поле. У нас матеріальна база для занять спортом дітей є.

А ще у Дібрівці переконують: приєднавшись до Миргорода, вони й сприятимуть розвитку туризму.

Ян Квілінський, Дібрівський сільський голова

- Я впевнений, що нам є що принести у туристичну інфраструктуру Миргорода, і можливості для розвитку бізнесу навколо цієї ж таки інфрастуктури. У майбутньому саме туризм, саме різні отакі цікавості місцевого значення будуть дуже важливими для об’єднаних громад.

Стрічка новин