Фільм "Віднесені вітром" повернули на HBO Max

Фільм "Віднесені вітром" повернули на HBO Max

Тепер фільм супроводжує вступ про расизм.

Стрімінговий сервіс HBO Max все-таки повернув фільм "Віднесені вітром", який прибрали з вільного доступу два тижні тому. Але тепер картину супроводжує вступ від професора Чиказького університету Жаклін Стюарт, повідомляє The Hollywood Reporter.

У своєму вступі вчена говорить про те, що глядачі збираються побачити «один з найпопулярніших фільмів усіх часів», але картина «неодноразово викликала дискусії та протести, починаючи з оголошення про її виробництво» через романтичне зображення довоєнного півдня і стереотипного зображення темношкірих персонажів.

"Перегляд «Віднесених вітром» може бути некомфортним і навіть болючим. І все ж важливо, щоб класичні голлівудські фільми були доступні в їхній оригінальній формі для перегляду і обговорення. Перегляд таких фільмів може спонукати глядачів задуматися про свої цінності, історію Голлівуду і про те, що поп-культура говорить про минулі епохи", - підкреслила Стюарт.

HBO Max вирішив видалити фільм з вільного доступу після звернення сценариста фільму "12 років рабства" Джона Рідлі і протестів проти расової дискримінації, які охопили США і країни Європи.

Фільм "Віднесені вітром" вийшов у 1939 році, він знятий за однойменним романом Маргарет Мітчелл. Картина розповідає історію південців Скарлетт О'Хара і Ретта Батлера, а також описує події Громадянської війни в США і Реконструкції півдня.

Картина завоювала вісім премій "Оскар". Чорношкіра акторка Гетті МакДеніел, що знімалася в "Віднесених вітром", стала першою афроамериканкою, що отримала "Оскар". У 1940 році її нагородили за кращу жіночу роль другого плану. Через расову сегрегацію Макденіел під час церемонії сиділа окремо від своїх колег по фільму.

Стрічка новин