Який порядок імунізації населення

Який порядок імунізації населення

Розрізняють первинну і бустерну (підтримувальну) імунізацію або ревакцинацію.

Після народження. Першими щепленнями, які має отримати дитина, є вакцини від гепатиту В (у першу добу після народження) та туберкульозу (на 3-5 добу після народження). Зазвичай їх роблять безпосередньо у пологовому будинку, якщо вакцини є в наявності, а у новонародженого малюка немає протипоказань.

2 місяці. Наступне щеплення малюк має отримати у двомісячному віці. Це перша доза вакцини від п’яти інфекцій: дифтерії, правця, кашлюка, поліомієліту, гемофільної інфекції (Хіб-інфекції) та ревакцинація від гепатиту В. Усі шість компонентів можуть входити до складу однієї дози комбінованої вакцини.

4 місяці. Цього разу потрібна п’ятикомпонентна вакцина: від дифтерії, правця, кашлюка, поліомієліту та ХІБ-інфекції.

6 місяців. Дитині роблять третю дозу вакцини від дифтерії, правця, кашлюка і поліомієліту. В тому ж віці потрібно отримати третю дозу вакцини від гепатиту В.

12 місяців. У рік дитина отримує першу дозу вакцини від кору, паротиту і краснухи. Крім цього – третю ревакцинацію від Хіб-інфекції.

18 місяців. У 18 місяців настає час бустерної вакцинації від дифтерії, правця, кашлюка та поліомієліту. Робиться одна доза комбінованої вакцини або комбінація двох вакцин.

Після цього малюк стає захищеним від найнебезпечніших інфекцій, і час наступної ревакцинації настає тільки у 6 років.

6 років. У 6 років, перед першим класом, дитина отримує другу дозу вакцини КПК (від кору, паротиту і краснухи), і п’яту бустерну дозу вакцини від дифтерії, правця і поліомієліту.

Діти старші 14 років і дорослі. У 14 років потрібна чергова ревакцинація від поліомієліту, а у 16 років – бустерна імунізація від дифтерії та правця.

Після 16 років ревакцинація від дифтерії і правця потрібна кожні 10 років. Тільки так ви можете бути впевнені в захисті від цих небезпечних інфекцій.

Вакцинуючи дитину за календарем та не відкладаючи щеплення, ви своєчасно захищаєте її від виснажливих інфекційних хвороб, можливих ускладнень та смерті. Важливо вакцинувати дитину з перших днів життя й продовжувати за національним календарем щеплень. Навіть у перший рік життя діти достатньо контактують з іншими людьми, бувають у лікарні, транспорті, поліклініках, де можуть заразитися хворобою. Щеплення — єдиний ефективний захист від інфекцій. Якщо ви пропустили щеплення, порадьтеся зі своїм лікарем та дізнайтеся, як їх надолужити.

Огляд календаря щеплень можна почитати тут.

Довідково. Матеріал створено в рамках проєкту «Розвінчування міфів та стереотипів про вакцинацію», який впроваджує ГО «Інститут аналітики та адвокації» за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews. Ця програма зміцнює українські медіа та розширює доступ до якісної інформації.

Стрічка новин