Викрили хакера, який зламував особисті кабінети клієнтів КП "Полтававодоканал"

Викрили хакера, який зламував особисті кабінети клієнтів КП "Полтававодоканал"

Чоловік, використовуючи шкідливе програмне забезпечення, зламував особисті кабінети споживачів. І, використовуючи їхні персональні дані, вносив зміни в показники обліку спожитої води.

Ймовірним підозрюваним у несанкціонованому втручанні в роботу інформаційної системи комунального підприємства є 44-річний полтавець. Хакер обходив ступені захисту "Полтававодоканалу" за допомогою шкідливого програмного забезпечення.

Протиправну діяльність чоловіка припинили співробітники відділу протидії кіберзлочинності в Полтавській області, спільно зі слідчими Полтавського відділу поліції та співробітниками Служби безпеки України в Полтавській області, під процесуальним керівництвом Полтавської місцевої прокуратури. 

Начальник відділу протидії кіберзлочинів в Полтавській області Олександр Ведмідський зазначив:

"Чоловік, використовуючи шкідливе програмне забезпечення, зламував особисті кабінети клієнтів «Полтававодоканалу» та, використовуючи їх персональні дані, вносив зміни в показники обліку спожитої води. Під час проведення санкціонованих судом обшуків за адресою проживання фігуранта, слідчими вилучено ноутбук Lenovo, USB та SD  накопичувачі,  USB-модем,  sim-картки операторів мобільного зв’язку та інші докази, що засвідчують факт збирання та зберігання персональних даних мешканців Полтави".

За даним фактом відомості внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 1 ст. 361 (Несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин, комп’ютерних мереж) та ч.1 ст. 182 (Порушення недоторканості приватного життя)  Кримінального кодексу України. Вирішується питання щодо повідомлення особі про підозру та обрання їй запобіжного заходу. 

У разі доведення вини чоловіка, йому загрожує штраф або обмеження волі на  строк від двох та п’яти років. Тривають слідчі дії.

Стрічка новин