В Україні розпочалась основна сесія ЗНО

В Україні стартувала основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання. Триватиме вона із 25 червня по 17 липня. Саме сьогодні абітурієнти складають тести з математики.У Полтавській області працює 28 пунктів проведення ЗНО. Розміщені вони у Полтаві, Кременчуці, Лубнах, Миргороді, Гадячі, Пирятині. Складають ЗНО абітурієнти, дотримуючись вимог карантину: у масках та з двічі виміряною температурою.

Владислав – студент Української академії лідерства, 10-місячної освітньої програми розвитку для випускників шкіл. Паралельно планує вступити до культурно-мистецького вишу. 

Владислав Сулима, прийшов складати ЗНО

- Готувався насправді за тиждень до ЗНО, як зазвичай люди готуються. Хвилювання немає, тому що два рази проходив пробне ЗНО, і якби вже звик. 175 балів – математика, і історія в мене була – 180.

Євгеній Гігашвілі, прийшов складати ЗНО

- Відчуваю себе трошки нервово, але це нормально, як на мене. Планую вступати в Харківський національний університет внутрішніх справ.

Вероніка, випускниця 33-ої гімназії, планує подавати документи до столичного навчального закладу та здобути освіту дизайнерки. Говорить – хвилюється, проте ЗНО, як єдиний всеукраїнський іспит, за результатами якого абітурієнт може вступити до вишу, справедливіший за вступні екзамени при самих закладах освіти.

Вероніка Фільчакова, прийшла складати ЗНО

- Усюди є корупція, швидше за все. І людський фактор. Сподобався людині, не сподобався. А тут ніхто тебе не знає. Тож це все ж чесніше буде. 

Один із пунктів тестування – на базі Полтавської політехніки імені Кондратюка. Сьогодні тут приймають 450 випускників. Нагадаємо, пробні тестування проводили дистанційно. 

Дар’я Приходько, інспектор з ювенальної превенції 

- Працівники поліції забезпечують охорону громадського порядку, а також дотримання правил карантину. Зокрема – дотримання соціальної дистанції, а також – маскового режиму.

Соціальна дистанція дотримується у черзі й у аудиторіях. Обов'язкова обробка рук та масковий режим. Працюють медичні працівники – з пірометрами, у захисних щитках та халатах. 

Всього для організації ЗНО в Україні закупили 3 мільйона 230 тисяч 104 медичні маски, 3 250 безконтактних термометри, 104 382 літри антисептиків.

Світлана Ревенко, відповідальна за пункти тестування у Національному університеті «Полтавська політехніка ім.Ю.Кондратюка»

- Якщо у учасника підвищена температура, тобто, вище ніж 37,2, він перепочине, можливо, це від хвилювання. Потім ми його запросимо до пункту тестування виміряти ще раз, контактним способом.

Нагадаєм, в Україні, згідно з Указом президента від 22 червня, скасовано обов'язкову Державну підсумкову атестацію (оцінку результатів навчання у школі за ключовими предметами) для одинадцятикласників. Натомість бажаючі вступати до вищих навчальних закладів можуть скласти ЗНО, яке зарахують як результати ДПА. Це - шанс «підтягнути» середній бал атестату.

Хто не збирається вступати до вишу, вільні від ДПА.

Роман Грищук, народний депутат України

- Навіщо ми приймає цей законопроєкт? Щоб на третину скоротити кількість людей, які складають зовнішнє незалежнє оцінювання. І тим самим убезпечити наших дітей.

Відповідальна за проведення ЗНО у Полтавській області говорить - шансом не складати ДПА вже скористалась певна частина учасників.

Наталія Барболіна, відповідальна за проведення ЗНО у Полтавській області

- За даними реєстрації ми мали 6190 зареєстрованих осіб. За попередніми оперативними даними з пунктів тестування, не брали участь у тестуванні десь понад 1000 осіб.

Наступне ЗНО заплановане на 30 червня. Випускники складатимуть тести з предмету «українська мова та література». Останній предмет - хімія. Тести з хімії писатимуть 17-го липня.

Стрічка новин