Національна програма «Велике будівництво» на Полтавщині

На Полтавщині триває зведення об’єктів соціальної інфраструктури у рамках національної програми «Велике будівництво». Це питання було одним із головних розширеного засідання колегії облдержадміністрації, яку вів голова ОДА Олег Синєгубов.

Колегія почалася із приємної події. Голова Полтавської ОДА вручив науковцям, освітянам, працівникам культури, промисловості та сфери послуг відзнаки, відповідно до указів Президента. Далі на засіданні почали обговорювати реалізацію в області національної програми «Велике будівництво». Зазначалося, що нею передбачено будівництво, реконструкція та капітальний ремонт шкіл, дитячих садків, стадіонів, приймальних відділень лікарень, амбулаторій та доріг.

Ірина Особік, в.о. директора департаменту будівництва, містобудування і архітектури ОДА

- Вони комплексні, сучасні, запроектовані із використанням енергозберігаючих та новітніх будівельних технологій. Відповідають стандартам безбар’єрності та інклюзивності. Саме на цих об’єктах зосереджені основні зусилля і основний фінансовий ресурс, той, який вкладається на сьогоднішній день у Полтавській області.

На Полтавщині до виконання програми включені 5 шкіл, 5 садочків, 5 стадіонів, 8 приймальних відділень та масштабне будівництво 10-ти об’єктів. Серед джерел фінансування – державний бюджет, обласний та місцеві бюджети. Хід будівництва, за словами Олега Синєгубова, контролюють посадовці.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Майже щодня хтось із представників або профільного департаменту, або із заступників на цих об’єктах буває. І, власне кажучи, вирішує ті питання, із якими ми стикаємося, або органи місцевого самоврядування.

Серед об'єктів «Великого будівництва – чимало лікарняних закладів, у тому числі – сільські амбулаторії. Директор Департаменту охорони здоров'я Віктор Лисак вважає, що це допоможе повноцінно втілювати на Полтавщині медичну реформу.

Віктор Лисак, директор Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА

- Сьогодні повністю міняється філософія щодо стандартів ментальності змін в організації надання медичної допомоги. Сьогодні змінилися повністю медико-технологічні процеси. Нам потрібна буде діагностика. Нам потрібні сучасні медико-технологічні процеси. Нам потрібно достатньо лікувально-діагностичних процесів.

На колегії називали майже кожен із об'єктів, які зводяться, та оголошували дату запланованої введення їх в експлуатацію.

Ірина Особік, в.о. директора департаменту будівництва, містобудування і архітектури ОДА

- Незважаючи на ті невеликі проблеми, які є на сьогоднішній день, вони - робочі, вони вирішуються. Об’єкти великого будівництва у Полтавській області будуються. І ми сподіваємося, що все буде зроблено вчасно.

Голова ОДА запевнив: влада докладає максимум зусиль, щоб мінімізувати різні перепони і можливі затримки здачі об'єктів «під ключ».

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Тільки що у нас відбулася відеоселекторна нарада із очільником ДАБІ і Антимонопольного комітету із питань «Великого будівництва». Тут питань щодо введення в експлуатацію і затримок бути не може і не повинно.

На розширеному засіданні розглянули низку інших важливих питань життєдіяльності області.

Стрічка новин