Під час карантину літні відпустки – під загрозою

Як розвивається туризм в умовах пандемії коронавірусу? За якими правилами можна виїхати за кордон та куди планують подорож полтавці – з’ясовувала наша кореспондентка Аліна Боровик.

Полтавець Родіон Луговий любить подорожувати. Планував навесні полетіти до Німеччини, влітку – у Єгипет. Все довелось скасувати через карантин.

Родіон Луговий, полтавець

- Зі своєю дівчиною я звик кожного сезону їздити за кордон. Беремо такі маленькі відпусточки. Любимо і хочемо більше подорожувати. Але, на жаль, з цією ситуацією з коронавірусом наразі не вийде у цьому році. Були плани поїхати в Одесу, але невідомо, чи буде там ускладнення, чи ні. Тому зараз не знаю. Залишається тільки чекати.

Цього року полтавці подорожують значно менше, ніж зазвичай, ділиться директорка туристичної агенції Анна Шендрик. Усередині країни раніше популярно було їхати на захід. Улітку 2020 ситуація змінилась. 

Анна Шендрик, директорка туристичної агенції 

- Карпати, Закарпаття поки що не пропонуємо, бо ми знаємо, що у них доволі складна епідеміологічна ситуація і поки що везти туди безпечно туристів не можемо. Те, що зараз ми можемо запропонувати, – це Черкаська область, яка більш-менш у них хороша, як і у нас, ситуація. Чернігів можемо їхати, ситуація достатньо непогана у них, Херсонщина, південні регіони.

Подорожувати варто не лише всередині країни, а й в області. На Полтавщині знайдеться чимало цікавих місць, де ви ще не були, запевняють у Департаменті культури і туризму облдержадміністрації. 

Лілія Федорченко, заступниця начальника управління туризму при Департаменті Полтавської ОДА 

- Є садиби, які дадуть фору і базам відпочинку. Я можу абсолютно точно порекомендувати «Старий хутір». Садиба олінклюзів. Тобто, не потрібно зараз їхати до Єгипту, а можна з родиною виїхати в Опішне. Біля гори Пивихи, так зване Кременчуцьке «море», де зараз активно туристи відпочивають.

А для тих, хто цього літа наважиться їхати на відпочинок в іншу країну, у Міністерстві закордонних справ України розробили інтерактивну онлайн-карту. Тут можна знайти актуальну інформацію про візи, дозволи та обмеження в умовах пандемії COVID-19. 

Для подорожі автомобілем загальні правила відпочинку за кордоном такі: перевірити режим роботи КПП на державному кордоні, вимоги до в’їзду, обмеження та рекомендації країн, які плануєте відвідувати. А також оформити страховий поліс для себе, родини, «зелену карту» на авто.

Стрічка новин