«На крилах мрій» – виставка картин дитячих дипломних робіт

Творіння на стінах Галереї мистецтв. Автори цих полотен – не відомі митці, а юні випускники Художньої школи. Картини, виконані в різних стилях та жанрах, народжувалися упродовж року як екзаменаційні роботи. Більше про них знає Анна Ружін.  

На стіні – різноманітні полотна. Але вони – не авторства М'ясоєдова, а шістнадцятирічної дівчини. 

Дар'я – випускниця Художньої школи. Цього дня презентує не одну роботу, яку виконала у якості іспиту. Обожнює малювати маслом чи олією, але експериментує з різними матеріалами. 

Дар'я Слюсарська, випускниця Полтавської дитячої Художньої школи 

- Я обрала олію, щоб передати все це: всі ці кольори, зробила більш теплішими, щоб передати всю красу, всі барви осені, і любов, можливо, навіть. Щоб хто дивитиметься на цю картину, зупинился і пройнялися цієї чудовою порою.

А на цій стіні – цілий триптих. Повелителі стихій: «Вода. Земля та Вогонь». Це прокинулося в уяві Анастасії. 

Анастасія Катричко, випускниця Полтавської дитячої Художньої школи 

- Мені сподобалися стихії, як воно відбувається все. І ці люди – знаменитості. Вони дуже власні, і я підібрала під них образи.

На виставці представлено близько 150 робіт вихованців школи. Графічні та живописні, батики, витинанки, керамічні панно та скульптурні рельєфи. Все це створили діти під керівництвом досвідчених викладачів. Працювали протягом року: розпочинали з ескізу, а тоді доопрацьовували його. Карантин обмежив роботу, але не припинив. Навчатися довелося у форматі онлайн. 

Ірина Конопля, директор Полтавської дитячої Художньої школи 

- Ми вдячні нашим дітям, що ми все завершували дистанційно. Було важко і дітям, і нам, ми як могли, так і допомагали із оформленням, пошуком матеріалів, адже всі магазини були закриті. Ну всі впоралися, результат ви бачите.

Олександр Шамота зазначає: карантин – не перешкода для творчості. І тепер полтавці можуть прийти та помилуватися творіннями дітей. Цьогоріч у мистецьких закладах не лише робили ремонти, а й забезпечували матеріалами для творчості. 

Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради 

- А й запровадили практику закупівлі не тільки обладнання, а й безпосередньо тих матеріалів, якими малюють діти. Фарби, олівці, глина, яка необхідна, щоб виконувати ці роботи. Ми цьогоріч запровадили цю практику, і на наступний рік також плануємо це робити. І все для того, щоб допомагати дітям розвиватись творчо в стінах закладів, які є в Полтаві.

Стрічка новин