У Кременчуці просять кошти на ремонт інфекційного відділення

Інфекційними відділеннями лікарень практично не займалися більше 20 років. Нинішня ж ситуація змушує приділяти їм чільну увагу. У Кременчуці просять кошти в обласної влади на капітальний ремонт інфекційного відділення. Про це стало відомо під час робочого візиту до наддніпрянського міста голови Полтавської ОДА Олега Синєгубова.

Перебуваючи у Кременчуці, очільник області ознайомився з роботою комунального некомерційного медичного підприємства «Лікарня інтенсивного лікування «Кременчуцька». Відвідав інфекційне та приймальне відділення закладу. Перше збудоване на початку 1980-х років і нині потребує ремонту.

Директорка цього закладу Оксана Корлякова розповіла: за час пандемії у відділенні пролікували 297 осіб, у тому числі й хворих на коронавірус.

Оксана Корлякова, директорка КНМП «Лікарня інтенсивного лікування «Кременчуцька»

- Було всього 97 осіб із COVID-19. Станом на сьогоднішній день у нас лежить три пацієнта із підтвердженим діагнозом COVID-19. Стан середньої важкості. Тяжких хворих не має на сьогодні.

Оксана Корлякова повідомила, що відновлювати відділення почали у 2018 році. Тоді зробили капітальний ремонт п’яти боксів. Пізніше відремонтували ще 10 боксів на другому поверсі. Втім, завершити почату справу поки що не вдається, стверджує міський голова Кременчука Віталій Малецький.

Віталій Малецький, міський голова Кременчука 

- За рахунок лише міського бюджету ми не зможемо її швидко реанімувати. Тому що зараз мова йде саме про реанімацію інфекційного відділення. І дуже хотілося б, щоб із обласного бюджету нам би була певна підтримка. Тому що, коли перші гроші зайшли, ми своїх депутатів переконували, що треба дофінансовувати і робити цю лікарню.

Директорка ж лікарні додала: за попередніми підрахунками на капремонт необхідно виділити 6 млн 400 тис грн.

Оксана Корлякова, директорка КНМП «Лікарня інтенсивного лікування «Кременчуцька»

- Ми хочемо зробити нормальні реанімаційні палати. Ми плануємо їх удосконалити. Ми хочемо зробити міні-операційну. Ми хочемо знову ж таки реконструювати наші шлюзи, хочемо їх удосконалити. Поміняти вікна, які ще не поміняні. Ми хочемо зробити ремонт ще в одному із відділень.

За словами Олега Синегубова, в області таких відділень, як у Кременчуці, 15. І кожне з них потребує оновлення, так як впродовж довгого часу не ремонтувалися взагалі.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Бюджет сформований. Якщо буде у нас перевиконання більше ніж на 105 відсотків – звичайно розглядатимемо це питання. Можемо, звичайно, розраховувати на наступний рік. Можемо розраховувати на певні програми підтримки, бо знаємо, що інфекційними відділеннями не займалися більше 20 років. Це є факт. Ця ситуація, яка є у нас, можна сказати, примушує у нас приділяти цьому увагу.

Голова ОДА також запевнив: цього року планують відкрити нове приймальне відділення у лікарні «Кременчуцькій». Усього ж на Полтавщині, у рамках програми Президента України «Велике будівництво», таких відділень буде 8.

Стрічка новин