За час карантину в театрі змайстрували нові декорації

За три місяці у полтавському театрі Миколи Гоголя змайстрували нові декорації до вистав «Юнона і Авось» та «Украдене щастя». Про це розповіла головна художниця театру Ірина Кліменченко. Також зшили нові костюми для героїв вистав.

Це репетиція вистави «Украдене щастя». Декорації вистави – нові, каже головна художниця театру Ірина Кліменченко. Їх виготовили з початку карантину. Зокрема, це ванна, столи й стільці, та підвісні дерева.

Ірина Кліменченко, головна художниця театру ім.М.Гоголя

- Це драма трагічна. Тому в нас оце переплетіння натуральних матеріалів мішковини, бечевки, мотузки. Вони такі колючі, гострі дерева. Щоб як би передати глядачу такий настрій тривоги.

Нові декорації змайстрували й для вистави «Юнона і Авось».

Ірина Кліменченко, головна художниця театру ім.М.Гоголя

- Ми всю декорацію виготовляємо власноруч. У нас є багато цехів, які займаються цим. У нас цех столярний. Є цех бутафорний – художники-бутафори, які це все роблять. Ми закупаємо матеріали, ми виготовляємо все: від маленького реквізиту до великих декорацій.

Ольга Коваленко, керівниця літературно-драматургічної частини театру ім.М.Гоголя

- Театр заробляє кошти виставами на наступні вистави, декорації, тканини на костюми, якийсь реквізит – це все власні кошти театру. Декорації виготовляються з різних матеріалів: основні – це дерево, тканина, каркасні декорації.

Також впродовж карантину пошили костюми, каже Ірина Кліменченко. Зокрема, зшили автентичні сорочки для акторів вистави «Украдене щастя».

Ірина Кліменченко, головна художниця театру ім.М.Гоголя

- Це дуже старовинні сорочки. Вони з вишивками західноукраїнського регіону. Дуже гарні, цікаві, яскраві.

Анна Денисенко, виконавиця ролі Анни у виставі «Украдене щастя»

- Сьогодні ми вдягли перший раз костюми, знайомимось з ними. Коли вдягаєш костюм, він надає тобі якоїсь такої впевненості в образі. Ніби вже поринаєш в ту атмосферу вистави. Особливо, коли це історична вистава. Це дуже допомагає. І налаштовує на таку хвилю прем’єрну.

Владислав Шевченко, головний режисер театру ім.М.Гоголя

- Театр в середньому робить до шести прем’єр за сезон. На кожну прем’єру виготовляються нові декорації й, звичайно, поки вони йдуть в експлуатацію – поки грається вистава. Такого поняття, як заміна чи генеральне прибирання, такого немає. Тобто, весь діючий репертуар, він постійно підтримується технічними працівниками в належному стані.

Нагадаємо, «гоголівці» завершили 84-й театральний сезон. Про це розповів головний режисер театру Владислав Шевченко. Сезон завершили виставою «Готель двох світів». Її прем'єра відбулася через інтернет у прямому ефірі. Владислав Шевченко каже: наступний театральний сезон планують почати у вересні.

Стрічка новин