В Ісландії знайшли найдавніший будинок вікінгів

В Ісландії знайшли найдавніший будинок вікінгів

Будинки були побудовані за десятки років до передбачуваної появи вікінгів на острові.

Археологам, ймовірно, вдалося знайти найдавніше поселення вікінгів в Ісландії. "Літній будинок" був побудований в 800 роках, за кілька десятиліть до появи вікінгів на острові, повідомляє ДТ з посиланням на Live science. Будову знайшли недалеко від села за межами фіорду Стедварфьордюр.

За словами археологів, стародавня будова ховалося під більш молодим будинком, в якому також знайшли артефакти.

"Більш молодий будинок – найбагатший зі знайдених в Ісландії на даний момент. Важко не погодитися, що це будинок вождя", - розповів археолог Б'ярні Ейнарссон.

Довжина будинку становила 75 метрів, ширина – шість метрів. У нього були довгі дерев'яні кімнати, покриті зверху соломою. Ймовірно, будинком користувалися відразу кілька сімей. У центрі кімнат розташовувалися кам'яні вогнища, в яких розводили багаття. Тут же могли тримати худобу.

Більш молоду будівлю було побудовано в 875 році – приблизно в той час, коли, як вважається, з'явилися вікінги в Ісландії. Згідно з ісландським легендами, ці люди бігли від норвезького короля Гаральда Прекрасноволосого. В будинку був знайдений "найцінніший скарб з бус, срібла і монет з усіх, коли-небудь знайдених в Ісландії". Зокрема, археологи знайшли римські і близькосхідні срібні монети, а також "рубці" - зігнуті шматочки срібла, які використовували в якості грошей.

Під час розкопок більш давньої будови, довжиною 40 метрів, також знайшли артефакти: намистини зі скла, кільця, гирі і невеликий злиток золота. Ймовірно, люди, які жили тут, отримали ці предмети, торгуючи шкурами, а також м'ясом китів і тюленів. Вчені вважають, що будинок, побудований в 800-х роках, був сезонним притулком, в якому жили влітку і, можливо, на початку осені. Потім він перетворився на постійне житло.

Стрічка новин