Хто має фарбувати газові труби?

Хто має фарбувати газові труби, які за роки стають іржавими, а як наслідок – витік газу. Щоб не сталося такої ситуації, мешканці будинку, що за адресою вулиця Зіньківська, 18 у Полтаві, почали турбуватися не один рік тому. Писали в різні інстанції, але у відповідь – самі відписки. То чий же відрізок труби, що веде всередині та ззовні під'їзду до квартир? «Полтавагаз» стверджує, що не їх, а ЖЕО №2 не хоче брати це на себе. Люди ж стурбовані, бояться, щоб не довести ситуацію, як в столиці. Деталі – у сюжеті.

Павло Малишев, голова правління мешканців будинку  

- Перша і остання покраска газових труб, фасадних, відбувалася в 1990 році. При здачі нашого будинку в експлуатацію. Ніхто ніколи не турбувався, але коли пройшли масові зриви: як в Росії, так і в Україні, тож жителі нашого будинку стурбовані, що може статися і в нас така ж історія.

Нагадаємо, 21 червня о 10:00 у Дарницькому районі по вул.Соломії Крушельницької, 1/5 в десятиповерховому житловому будинку стався вибух (попередньо) газоповітряної суміші без послідуючого горіння. Внаслідок вибуху відбулося руйнування п’ятого, шостого, сьомого та восьмого поверхів. Вже за 10 хвилин після отримання сигналу підрозділи ДСНС розпочали пошук і рятування людей: з під'їзду евакуювали 23 особи, з-під завалу деблокували 3 особи.

У мешканців Зіньківської, 18 не один рік тривало листування: люди хотіли знайти відповідального за фасадні газові труби.

Але у відповідь отримували таке:

Виконання робіт/надання послуг по експлуатації та технічному обслуговуванню, ремонту газорозподільної системи багатоквартирних будинків не перебачені в структурі тарифу на послуги утримання будинків і споруд, які надається ЖЕО №2. 

До функцій підприємства не входить забезпечення розподілу (переміщення) природного газу, експлуатації газорозподільних систем та відновлення їх належної роботи. 

Кажуть, пофарбували б і самі, але хвилюються, що можуть порушити трубу, що може спричинити вимикання газпостачання по всьому будинку. Адже труби уже старі. 

Павло Малишев, голова правління мешканців будинку  

- Фарбу ми уже купили, пофарбувати можемо і самі, але, не дай Боже, коли людина почне фарбувати, вийде така ситуація, як на Квітучій,6.

У «Полтавагаз» додають: на виклики не реагувати не можуть, якщо є витік газу, то газопостачання тимчасово перекривають, до усунення проблемної ситуації, щоб не сталася трагедія. Те, що працівники служби приходять, підтверджує і Павло Малишев. 

Павло Малишев, голова правління мешканців будинку  

- Ходять, «Полтавагаз» перевіряють запахи газу, від виходу із землі до вентеля. А оці труби, які у нас іржаві, уже який період часу, 30 з гаком років – ніхто не торкається і не дивиться. Крайнього почнуть шукати, коли буде нащасний випадок.

Прессекретарка «Полтавагазу» Ольга Артеменко каже: у мешканців цього будинку немає договору на технічне обслуговування труб, які ідуть до квартир. Тож ремонт чи покраска – не сфера їх повноважень. А ЖЕО теж не хоче брати на себе цю частину роботи з обслуговування газових труб внутрішньобудинкових мереж. 

Тож газовики пропонують укласти договір. Це може зробити одна уповноважена особа від будинку, яку обрали колегіально. 

Ольга Артеменко, прессекретар АТ «Полтавагаз»  

- Це договір на технічне обслуговування. Це і ремонт, і фарбування. І знову ж таки, і планове обстеження. Внутрішньобудинкові мережі повинні обстежуватися, і якщо буде договір, то буде обстежуватися двічі на рік – це точно.

Договір укладати не обов'язково лише з «Полтавагаз». Для цього можна обрати будь-яку фірму, що спеціалізується на цих питаннях.

Стрічка новин