У полтавця з рахунку в банку зникли гроші

Три місяці триває слідство щодо зникнення понад півмільйона гривень з рахунку учасника бойових дій Костянтина Крилова. Ці гроші – одноразова державна допомога на лікування військового. Чоловік отримав осколкові поранення та контузію у 2016-му біля села Широкине Донецької області. Костянтин Крилов каже: у банку йому розповіли, що шахраї перевели його гроші на іншу карту, а потім розкидали по електронним гаманцям. Подробиці дивіться у наступному сюжеті.

Понад три місяці тому в полтавця Костянтина Крилова зникли гроші з рахунку в банку. 

Костянтин Крилов, власник карти, з якої зникли гроші 

- Десятого березня цього року мені прийшла sms-ка про нарахування одноразової грошової допомоги в сумі 576 тисяч 300 гривень. Дванадцятого березня я пішов до «Ощадбанку» перевірити залишок балансу, але там було по нулях. Грошей не було.

Лідія Кришталь, мати Костянтина Крилова 

- Держава йому виділила одноразову грошову допомогу, як захиснику Батьківщини, людині з інвалідністю, учаснику АТО, ветерану війни. Ця допомога була на лікування.

Костянтин Крилов, власник карти, з якої зникли гроші 

- Мені до цього ніхто не дзвонив, не питав ніяких цифр. Десятого березня було нарахування в 00:00. А sim-карту на телефоні заблокували дев’ятого числа. Тобто, за день до цього.

Мати Костянтина - Лідія Кришталь каже:  разом із сином  прослухали запис розмови по телефону шахрая з працівником банку.

Лідія Кришталь, мати Костянтина Крилова

- Голосу ми не впізнали. Насторожило те, що цей шахрай сказав що, я забув пін-код карти «Ощадбанка», як можна зробити операцію без коду. І йому працівники банку почали розповідати, як це зробити й операція по зняттю грошей була зроблена.

Олексій Любченко, юрист

- Клієнти банку мають унеможливлювати такі ситуації шляхом ненадання конфіденційної інформації. Коли сам клієнт має певні проблеми – телефонує банку для того, щоб його ідентифікувати. Працівник банку просить його назвати певні відомості – це  можуть бути ключові слова, це можуть бути паспортні дані певні й таким чином особу ідентифікують. Відомості особа в своїх же інтересах немає поширюви. 

За коментарями ми звернулися до банку.

Олена Горбунова, керуюча відділенням «Ощадбанку»

- Я вибачаюся, я повторюю що не можу цього прокоментувати, тому звертайтеся за коментарями у головний офіс або на  обласне управління.

Ярослава Тітова, начальниця управління зв’язків зі ЗМІ головного офісу «Ощадбанку»

- Я не буду зовсім ніяким чином коментувати вам клієнтську інформацію.

За фактом зникнення грошей розпочали кримінальне провадження. 

Людмила Іващук, речниця прокуратури Полтавської області 

- За частиною четвертою статті 185-ї Кримінального кодексу України ‒ це крадіжка вчинена у великих розмірах. Санкція цієї статті передбачає позбавлення волі на строк від п’яти до восьми років. Більш ширшу інформацію на сьогодні ми не можемо надати, тому що це зашкодить слідству.

Кіберполіцейський Олександр Ведмідський каже: у схожих випадках шахраї дублюють sim-карту.

Олександр Ведмідський, начальник відділу протидії кіберзлочинам 

- Для підміни sim-карти шахраям потрібно знати останні дзвінки – з ким абонент розмовляв. Для цього вони можуть  телефонувати й представлятися таксистами. Змушувати або просити передзвонити. Навіть можуть поповнювати рахунок абонента для того, щоб коли мобільний оператор запитає, коли було останнє поповнення, то вони знають інформацію. Тому що, самі туди закинули 3, 5, 10 гривень.

Після отримання дублікату, справжню sim-карту блокують.

Олександр Ведмідський, начальник відділу протидії кіберзлочинам 

- Якщо цей номер користувача підв’язаний до банкінгу – він є фінансовим номером, вони змінюють пароль. Пишуть, що забули пароль. Їм присилають новий пароль, вони входять й використовують кошти на свій розсуд. Також вони можуть отримати онлайн-кредити.

Олександр Ведмідський пояснює як уникнути підміни sim-карти.

Олександр Ведмідський, начальник відділу протидії кіберзлочинам

- Більше всього захищені телефони які на контракті: не просто sim-карту купили, а на контракті з мобільним оператором. Як що ні, якщо звичайні умови, то необхідно звернутися до мобільного оператора, щоб підв’язати свій паспорт: надати всі дані оператору й буде важко отримати дублікат sim-карти.

Стрічка новин