В обласному онкодиспансері відкрили санітарну кімнату

У Полтавському обласному клінічному онкологічному диспансері відкрили санітарну кімнату. Її облаштували за кошти благодійників. Гроші на ремонт збирав Всеукраїнський фонд допомоги і розвитку HELPGROUP. Результати роботи бачила й наша знімальна група.

Ремонту санітарна кімната потребувала давно. Через неналежні умови санвузла у пацієнтів виникали незручності, говорить головний лікар онкологічного диспансеру Орест Вовк. Відділення розраховане на 35 ліжок. 

Орест Вовк, головний лікар КП «Полтавський обласний клінічний онкологічний диспансер»

- З моменту побудови закладу вона ніколи не ремонтувалася.Труднощі, які виникають при тому, коли вона не функціонує, перш за все – це гігієна. Гігієна пацієнтів, це неможливість навіть у таку погоду прийняти банально душ чи у процесі передопераційної підготовки перед операцією помитися.

Санітарну кімнату зробили з нуля. Тобто, розібрали все, що було до цього, і замінили на нове, розповідає директор та засновник Всеукраїнський фонду допомоги і розвитку HELPGROUP. Окрім санвузла, у пацієнтів з’явилась пральна машина. Фінансово допомагали ще 2 підприємства. 

Давид Джалагонія, директор та засновник фонду HELPGROUP

- Загальна сума витрат – 485 тис грн. Перед тим, як ми зробили санітарну кімнату, було зроблено нашими партнерами, вони зініціювали ремонт у палатах, тому ми розуміємо, що потрібно продовжувати і ремонт у цьому відділенні. Є палати, які ще не відремонтовані.

Проєктував кімнату архітектор Дмитро Козиренко. При розробці враховував нюанси роботи у цьому приміщенні. Дослухався порад лікарів та медсестер.  

Дмитро Козиренко, архітектор

- Перш за все, якість матеріалів, тому що це агресивне середовище, там проводять маніпуляції, після яких доводиться дезінфікувати приміщення спеціальними агресивними розчинами. Тому якість матеріалів має тут велике значення. Друга потреба, яку уже, можливо, ми нав’язали медперсоналу, але вони погодились, що у проєктуванні треба відштовхуватись від функціонала, і тільки десь там в останню чергу – від естетики.

За прогнозами архітектора, оновлена санітарна кімната слугуватиме понад 10 років.

Стрічка новин