Соціальна допомога стає ближчою

До кінця літа соціальна допомога на Полтавщині призначатиметься в ОТГ, а не в районах. На місцях упроваджується програмний комплекс «Інтегрована інформаційна система «Соціальна громада».

В ході децентралізації повноваження у сфері соціальних послуг передаються громадам – максимально близько до отримувачів цих послуг. Тепер кожна ОТГ буде зобов’язана надавати базові соціальні послуги. Так, наприклад, у Щербанівській ОТГ вже 2 роки діє центр надання соціальної допомоги.

Тамара Білоброва, директорка Центру надання соціальних послуг Щербанівської ОТГ

- Після об'єднання сільських рад в громаду послуги будь-які: освітні, медичні, соціальні мають надаватися не гірше, ніж коли люди їх отримували до об'єднання в громади.

Людмила Стеценко, завідуюча відділенням денного перебування ЦНСП Щербанівської ОТГ

- Наше відділення створене для надання послуги соціальна адаптація, котра включає в себе як оздоровчі, профілактичні та реабілітаційні послуги, що включають в себе послуги, наприклад, оздоровчого характеру – це лікувальна фізкультура, масаж, магнітотерапія, фізіотерапевтичні послуги.

Соціальна допомога охоплює не лише надання послуг, а й соціальні виплати (пільги, субсидії тощо). Щоб їх оформити, тепер також не потрібно їхати у район. Все можна зробити на місці. Для цього громади до 1 серпня мають знайти фахівця та купити програмне забезпечення «Соціальна громада».

Катерина Рижеченко, заступниця голови Полтавської ОДА

- З браком таких спеціалістів стикаються ОТГ. Також є певна плата, яку повинні зробити ОТГ. Вона за масштабами ОТГ невелика, до 20 тисяч гривень. Це внесок за впровадження цього програмного забезпечення, але це є однією з умов. Ще один момент, наразі процес децентралізації не завершено, і деякі ОТГ будуть включені у новостворені або в інші ОТГ, і тому вони, мабуть, думають, що хтось інший за них це зробить.

Одна з громад, котра не чекає, що хтось за неї запустить новий проєкт, – Опішнянська ОТГ.

Микола Різник, голова Опішнянської ОТГ

- Проєкт соціальна громада в нас тільки запускається, саме програмне забезпечення, але як соціальна громада ми працюємо вже давно. Ми взяли на роботу працівника, який приймає всі заявки на отримання субсидій, допомоги. Малозабезпечені сім'ї, атовці, всі йдуть до цієї людини. Вона збирає всі документи і везе в район. Коли в нас буде програмне забезпечення «Соціальна громада», то нашому працівнику не потрібно буде їхати в Полтаву чи район. Вони будуть в електроному вигляді направляти це все в інші інстанції.

Чиновники запевняють, всі ці зміни ніяк не відобразяться на людях. Допомогу всі отримуватимуть, як і раніше.

Стрічка новин