Презентація проєктів нової туристичної стратегії Полтавської області

Полтавщина, і зокрема Полтава, маючи неабияку історико-культурну спадщину, вдале географічне розташування? вже давно мала б стати меккою для розвитку туризму. Але не стає. Чому, як розвиватиметься галузь після епідемії коронавірусу та завершення карантину? Чому весь туристичний світ рухається в напрямку мультимедійності, інтерактивності, емоцій, а Полтава – ні? Про це все говорили ініціатори та учасники «Презентації проєктів нової туристичної стратегії Полтавської області».

«Полтавська битва за туриста, або Не глечиком єдиним». Так назвали цю зустріч організатори, та наголосили, що кінцевою метою є залучення всіх зацікавлених та мотивованих сторін: бізнесу, місцевої влади та громадськості до реалізації проєктів у форматі партнерства, взаємодії та підтримки. Йшлося й про те, що зараз в країні впроваджується проект, підтриманий і Президентом Володимиром Зеленським – «Мандруй Україною».

Мар’яна Олеськів, голова Державного агентства розвитку туризму в Україні

- Багато лідерів думок, зірок написали про свої улюблені місця в Україні з хештегом «Мандруй Україною», ділилися нами. І ви розпочинайте це робити, і ділитися розповідями про місця, які варто відвідати, і таким чином ми стимулюватимемо, допомагатимемо нашому тур бізнесу.

Цей проєкт підтримало чимало провідних телеканалів, планується створити відповідні промо ролики, зокрема, й про Полтавщину - зазначила голова Державного агентства розвитку туризму в Україні Мар’яна Олеськів. До цього проєкту готовий долучитися й наш телеканал «Центральний», наголосив під час презентації генеральний директор Олег Зонтов. Наступним же етапом стане розробка в кожному регіоні так званих «туристичних магнітів».

Катерина Рижеченко, заступниця голови Полтавської ОДА

- Ми взяли не 5 магнітів, а зосередилися на 25 основних, таких які об’єднали в напрямки туризму. Тобто, настільки різноманітна Полтавщина, що ми її поділили на під сфери, на які може звернути увагу кожен турист – це подієвий, паломницький, археологічний туризм. Пізнавальний, оздоровчий, активний і промисловий.

Дмитро Нальотов, народний депутат України, голова підкомітету з питань туризму та курортів Комітету Верховної Ради       

- Ми маємо дуже зручне географічне положення – між трьома містами мільйонниками, і при правильній комунікації досить просто залучити для початку хоча б на вікенд-тури. Екологія. Полтава – одне з найбільш чистих та зелених міст України. Історія, велика кількість подій та постатей. Настільки велика, що біля кожного історичного місця можна робити окрему історію. І це цікаво туристам.

За словами заступниці голови Полтавської ОДА Катерини Рижеченко, в області вже опрацьовуються і 5 топ-турмаршрутів, що розраховані на термін від одного до п’яти днів. Це, зокрема, сплав на байдарках по Ворсклі, відвідання Більського городища, храмів, промислова Полтавщина та інші. А ще полтавці сподіваються провести в серпні цього року фестиваль сучасної української культури «Гоголь-фест». 

Стрічка новин