На Полтавщині буде 4 райони

Мінрегіон оприлюднило проєкти майбутніх районів в Україні. Згідно з проєктом, на Полтавщині буде Полтавський, Миргородський, Лубенський та Кременчуцький райони. Планування щодо ОТГ ужє утверджені. Які плюси та недоліки таких змін? Далі – у сюжеті.

Карти майбутніх районів підготовлені на основі пропозицій обласних державних адміністрацій та тривалих консультацій з асоціаціями і експертним середовищем, кажуть у Мінрегіоні. Проєкт ще зазнає змін в ході погоджень та попередніх обговорень на рівні Уряду, перед його схваленням.

Проте сам документ викликав уже хвилю невдоволень.

Віталій Безгін, голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою

- А тепер з приводу: не спитали людей. На базовому рівні буде максимальна кількість повноважень, ресурсів, можливості отримувати будь-які послуги, такі консультації, які ми проводили по громадах по пів року, для субрегіонального рівня, я вважаю, що не потрібно. Все ж таки це право уже держави – подати і затвердити, як вони будуть керувати, як буде відбувати координація органів виконавчої влади і так далі.

Заступник Міністра розвитку громад та територій В'ячеслав Негода зазначає: районні ради не розформують швидко і в один день, якщо проєкт приймуть.

В’ячеслав Негода, заступник Міністра розвитку громад та територій

- До того моменту, доки почне ефективно функціонувати система місцевого самоврядування і не створена мережа послуг, такі як ЦНАПи, деякий час можуть функціонувати територіальні підроздили районних адміністрацій у старих районах. Ну це питання наступного року.

Уряд уже опублікував перспективний план ОТГ. Проте поділ вдовольнив не всіх: люди мітингують та засипають скаргами в надії змінити щось і віднести свою сільську раду до іншої громади. Проте документ пройшов усі стадії. 

Вадим Штефан, керівник Аналітичного Центру «Бюро економічних та соціальних досліджень»

- Якщо чесно говорити, то сформовані уже документи, і такий шанс дуже малий. Це вже ми маємо сформовані документи. Але віднесення їх до тього чи іншого центру розвитку, майбутньої чи нинішньої ОТГ, – це вже повноваження держави, і держава виконала свою функцію.

На Полтавщині планують зробити чотири райони:

Кременчуцький

Миргородський

Лубенський

Полтавський

Дані плани поки не утверджені. Мінрегіон направив на погодження до центральних органів виконавчої влади, облдержадміністрацій та асоціацій органів місцевого самоврядування.

В’ячеслав Негода, заступник Міністра розвитку громад і територій України, прокоментував загрозу збереження старої моделі адмінтерустрою країни.

«Стару модель, яка дісталася нам з радянських часів, ми вже суттєво змінили рішенням Уряду про створення 1470 громад, території яких покривають усю країну, крім, на жаль, Криму. Зараз треба зробити ще один крок - створити нові райони. А це - повноваження Верховної Ради. Чекаємо, що парламент прийме відповідну постанову до кінця поточної сесії - до 17 липня цього року. Нехай це рішення буде неідеальним, та це й неможливо, але воно точно буде для країни кращим, ніж варіант збереження старої системи районування. Отже зараз перед парламентом стоїть вибір - зберегти хаос і неефективність, або створити рівні умови, однакові можливості та зрозумілі правила для розвитку громад.»

Стрічка новин