Президент підписав закон про звільнення одинадцятикласників від обов'язкового ДПА

Президент підписав закон про звільнення одинадцятикласників від обов'язкового ДПА

Тепер учні мають право за власним бажанням пройти ДПА, у тому числі у формі зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО).

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон "Про внесення змін у деякі закони України щодо окремих питань завершення 2019/2020 навчального року" № 725-IX, який Верховна Рада прийняла 18 червня 2020 року. Про це повідомила пресслужба Офісу президента.

"Метою закону є мінімізація ризиків захворювання COVID-19 серед учнів, які завершують отримання повної загальної середньої освіти, та подальшого поширення коронавірусу", - йдеться в повідомленні.

Наголошується, що документ вносить доповнення в Закон "Про внесення змін у деякі законодавчі акти України, спрямовані на забезпечення додаткових соціальних і економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)", згідно з яким у зв'язку з запровадженням карантинних заходів учні, завершальні отримання загальної середньої освіти в 2019/2020 навчальному році, звільняються від проходження державної підсумкової атестації (ДПА).

Так, учні мають право за власним бажанням пройти ДПА, у тому числі у формі зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО). Також 11-класники отримали право обирати види оцінки результатів їх навчання – шляхом річного оцінювання, або державної підсумкової атестації, або ЗНО.

За даними Міністерства освіти і науки України, скасування обов'язкової державної підсумкової атестації дозволить зменшити приблизно на 27-30% кількість учасників тестування і, відповідно, збільшити соціальну дистанцію між ними в аудиторіях. Також підписаний президентом документ вносить зміни до ЗУ "Про освіту", згідно з яким тривалість навчального року в закладах освіти на період карантину може визначатися Кабміном.

Законопроєкт не скасовує зовнішнє незалежне оцінювання випускників, які планують вступати до вишів, - вони мають пройти тестування. Випускники також можуть пройти підсумкову атестацію, зокрема і у формі ЗНО, за власним бажанням. Крім того, пройти ДПА повинні золоті та срібні медалісти – без цього їм не видадуть медалі.

Стрічка новин