День медика в умовах пандемії

В Україні кожної третьої неділі червня відзначається День медичного працівника. Цьогоріч він припав на 21 червня. На жаль, саме пандемія звернула увагу суспільства та влади на пріоритетність цієї професії. Як зараз працюється медикам, дізнавалась Юлія Хаврель.

Їх називають ангелами у білих халатах та довіряють їм найцінніше - життя. В цьому році роль медиків неможливо переоцінити, адже саме вони виступили проти невидимого ворога – віруса COVID-19.

Одна з тих, хто сьогодні бореться з коронавірусом, – лікар-інфекціоніст Катерина Яременко. Каже, коли оголосити пандемію, ні на мить не спала думка, щоб відмовитись лікувати хворих.

Катерина Яременко, лікар-інфекціоніст

- Це були більш психологічні зміни, оскільки я нервувала в плані, щоб не заразити ні своїх близьких, ні свою дитину. За себе якогось великого хвилювання не було. Не належати до категорії, які можуть захворіти на коронавірус. Цим я себе заспокоюю. Вийшла на роботу, працюю тут добровільно. Повинен же хтось. Хтось воює в АТО, а хтось – на передовій з коронавірусом.

День у лікаря починається з обходу пацієнтів. Кожному треба приділити увагу, вислухати та заспокоїти. За словами Катерини, пацієнтам, хворим на COVID-19, особливо непросто психологічно, адже його не можуть навідати родичі. Медикам же труднощів додають костюми спецзахисту. Працювати в них необхідно, але дуже важко, особливо влітку.

Катерина Яременко, лікар-інфекціоніст

- Якщо поступають хворі, знову ж таки, одягаємось, ідемо, дивимось. Потім знову переодягаємось, знімаємо засоби індивідуального захисту. Буває так, що пацієнту погано, або виникли у нього якісь питання, які він забув задати, або гірше став стан здоров'я різко, то, звичайно, швиденько біжиш, як солдат. Знову одягаєш повністю весь комплект і їдеш дивишся пацієнта.

У свято не хочеться говорити про погане, але про наболіле важко мовчати. Єдине, чого хочуть зараз медики, щоб їхня професія стала престижною та оплачувалася відповідно.

Катерина Яременко, лікар-інфекціоніст

- Надія на краще, на те, що медиків почують, побачать і що ми будемо працювати в нормальних умовах і з гарною заробітною платнею все-таки залишається. І, мабуть, ця єдина надія не покидає нас працювати в цій сфері.

Працівники нашого телеканалу долучились до Всеукраїнського флешмобу «Оплески лікарям». Так ми дякуємо медичним працівникам, які працюють у період пандемії.

Стрічка новин