Новосанжарська ЦРЛ готова до боротьби із COVID-19

Уперше про коронавірус в Україні широко заговорили після протесту у лютому у Нових Санжарах на Полтавщині. Місцеві не хотіли, щоб у санаторії, який знаходиться у селищі, розміщували на обсервацію прибулих із Китаю. Тоді ж до боротьби із COVID-19 почала готуватися і Новосанжарська центральна районна лікарня. Чим вона живе зараз та які нововведення запроваджено у цій медичній установі – з’ясовував Анатолій Васевич.

Ольга Гиря, головний лікар КП «Новосанжарська ЦРЛ»

- Спонсорський подарунок - апарат штучної вентиляції легень. Ми ним дуже задоволені. Мобільний. Він може тут працювати і в палаті. Якщо потреба є - переноситься в інше відділення. І слідкуюча апаратура. Можна фіксувати кардіограму, тиск, пульс, температуру, насичення крові киснем. Капнограф є, який показує кількість у крові вуглецю. 

Головний лікар Новосанжарської центральної районної лікарні показує новітні апарати, які останнім часом придбано завдяки спонсорам. У медичному центрі «Нові Санжари» ще перебували евакуйовані із Китаю, а в районній лікарні уже почали активно готуватися до боротьби із COVID-19.

Ольга Гиря, головний лікар КП «Новосанжарська ЦРЛ»

- Відразу, коли це трапилося, ми зробили запас дезінфікантів, масок та засобів індивідуального захисту. У нас відразу були закуплені костюми: і багаторазові, і одноразові. У нас персонал був захищений. Ми відразу почали навчання із персоналом. Я думаю, ота ситуація, що була, вона нам тільки на користь спрацювала.

Владислав Васюта, голова Новосанжарської РДА

- У медзаклади були закуплені також найнеобхідніше обладнання, залучили благодійників, сільські ради, депутатів. Понад 8 мільйонів воно у нас усе вийшло.

Віта Севериненко, заступниця головного лікаря КП «Новосанжарська ЦРЛ»

- Ми дійсно зрозуміли, хто може працювати, згрупувалася уже команда. І є такі медичні працівники, які і зараз працюють в інфекційному відділенні, які перейшли з інших відділень. Є такі, які самі забажали. І вони не бояться працювати у даній ситуації.

А медики, дійсно, каже Ольга Гиря, проявили себе кожен по-різному. Хоча більшість і не побоялася брати на себе цю нелегку ношу.

Ольга Гиря, головний лікар КП «Новосанжарська ЦРЛ»

- Оця ситуація показала, хто є хто. Із ким можна піти, так сказати, у розвідку, а хто є такий, хто просто психологічно не зміг цього перенести. Є такі медсестри, які розрахувалися. Люди не витримали, вони не змогли працювати.

Втім, лікар за покликанням професії ніколи не зрадить, переконує Віта Севериненко.

Віта Севериненко, заступниця головного лікаря КП «Новосанжарська ЦРЛ»

- Ми із різними хворими контактуємо. І СНІД, і туберкульоз. І ми не знаємо, який пацієнт поступає. І хірурги ідуть в операційну в ургентних ситуаціях, вони не знають, чим хворий. Так що справжній лікар завжди залишиться лікарем. І ніякий COVID-19 його не злякає.

Ольга Гиря, головний лікар КП «Новосанжарська ЦРЛ»

- Ми – лікарня другої хвилі. Але ми готові на сьогоднішній день працювати у такому режимі. І надавати допомогу хворим на COVID-19. Ми готові.

У новосанжарському медичному закладі розроблено чіткий механізм роботи. У разі виявлення підозри на коронавірус діємо злагоджено, стверджують лікарі.

Олександра Бредун, лікар-терапевт приймального відділення

- Якщо до нас поступає із підозрою – ми його або госпіталізуємо відразу у інфекційне відділення, і там потім я одягаю костюм і оглядаю його. Якщо тяжкий хворий – є інтенсивна палата. Якщо просто із температурою, то у нас діагностична палата є.

За останні місяці у новосанжарській лікарні сталося чимало позитивних змін. Медики сподіваються: покращення у них відбуватимуться і надалі. Звичайно, не без допомоги небайдужих людей.

Владислав Васюта, голова Новосанжарської РДА

- Велика проблема по теплотрасі. Напевно, ми вирішимо це питання на 100 відсотків, щоб не залучати ні районний бюджет, ні бюджет лікарні. І теплотраса буде зроблена із позабюджетних коштів.

Стрічка новин