У найбільшому дитсадку Диканьки можуть закрити харчоблок

У найбільшому дитсадку Диканьки «Ромашка» можуть закрити харчоблок, який не відповідає необхідним санітарним вимогам. Проєкт його реконструкції виготовлено. Для проведення робіт необхідно 2,8 мільйона гривень. Але на останній сесії Диканської селищної ради депутати виділили кошти на облаштування місцевого парку. Батьки обурюються, ініціювали позачергову сесію. Їх підтримує й райдержадміністрація та районна рада. У селищній раді ситуацію не коментують. Дату проведення сесії теж поки що не називають. Побувала у цьому дитсадку і наша знімальна група.

Емілія Герасименко, завідуюча Диканським дитсадком №1 «Ромашка» 

- Панель тріснута, бачите. Ми її заварювали разів три. Але це – чугун і він не вариться. Витяжка не працює. Дівчата дихають чадним газом.

Завідуюча дитсадком «Ромашка» показує, у яких умовах працюють кухарки закладу, який вона очолює.

Валентина Смірнова, повар Диканського дитсадка №1 «Ромашка»

- Умови у нас дуже тяжкі: витяжки не працюють. Добре, що є вікна. Ото їх відкриваємо. І у вікна дихаємо. Чадний газ виходить із плити, бо плита дуже розбита. Там всередині духовки – вони не годяться. І ця електрична плита – тут витяжки немає зовсім.

У Диканському районному управлінні Держпродспоживслужби пояснили: діяльність харчоблоку припинять під час першої ж перевірки. Її ж не проводили тільки через оголошений карантин.

Сергій Гнойовий, начальник Диканського районного управління ГУ Держпродспоживслужби у Полтавській області

- Із 20 вересня 2019 року повинні бути впроваджені на кожному харчоблоці постійно діючі процедури на принципах ХАСП. Усю цю інформацію ми довели до керівництва району. Для того, щоб харчоблок функціонував у повному обсязі, щоб діти могли якісно і безпечно харчуватися – їм потрібно там створити відповідні умови.

Цю роботу навіть почали. Створили проєкт. А щоб втілювати його в життя, чекали відповідного рішення селищної ради.

Емілія Герасименко, завідуюча Диканським дитсадком №1 «Ромашка» 

- Проходить сесія і каже мені: ви знаєте, не виділили кошти на ремонт кухні. Як не виділили – ми ж домовлялися. Сказали, що бруківку будуть класти у парку. Я була в шоці.

Депутати не дослухалися навіть переконань керівників району.

Євгеній Скиба, голова Диканської РДА

- Був безпосередньо я присутній на сесії цієї селищної ради. Піднімав також це питання. Але ніякі пропозиції враховано не було. І було прийнято відповідне рішення, яке ми бачимо. Це викликало соціальну напругу у мешканців нашого району.

Станіслав Муха, голова Диканської райради

- Може й немає повної суми виділити – 3,8 мільйона проєкт коштує. Але проблему вирішувати потрібно. Я пропонував ще в лютому, що частину коштів і роботи слід починати, не відкладаючи. Потрібно спільними зусиллями знаходити кошти і починати роботи.

Батьки одразу ж створили ініціативну групу і почали обговорювати, яким чином їм вирішити це питання.

Микола Удовиченко, батько вихованця дитсадка №1 «Ромашка»

- Ми зібралися як батьки і питання нашого садочка дуже турбує, щоб він працював повноцінно із дотриманням усіх норм. Це наша вимога, як батьків.

Валентина Удовиченко, голова батьківського комітету Диканського дитсадка №1 «Ромашка»

- Ремонти роблять батьки, косять у дитсадку батьки, крани міняють батьки. Здають на це кошти і все роблять батьки. Складається таке враження, що батьки ще й повинні зробити кухню.

Євген Онищенко, батько вихованця дитсадка №1 «Ромашка»

- Ми розуміємо: якщо ми не підніматимемо цю тему – воно так і буде – ми плануємо, хочемо, потім зробимо. Це ми чуємо вже протягом трьох років. Нас це категорично не влаштовує. Тому ініціативна група збирає підписи депутатів, щоб зібралася позачергова сесія. І все-таки виділили на ремонт харчоблоку.

За роз’ясненнями ми намагалися звернутися і до голови Диканської селищної ради Валерія Товстія та його заступника Олега Россохи. На зустріч, де зібралися батьки і керівники району, вони не прийшли, хоча представники ініціативної групи їм повідомляли про це. На момент нашого візиту у селищній раді були відсутні. А телефоном коментувати відмовилися.

Олег Россоха, заступник Диканського селищного голови 

- Я не можу вам зараз прокоментувати щось: чи будуть направлені кошти, чи не будуть, тому що це повноваження сесії.

За ситуацією, що склалася у Диканському дитсадку «Ромашка» ми спостерігатимемо й надалі.

Стрічка новин