Через витік газу – без блакитного палива увесь будинок

А розпочиналося все традиційно – проблеми розпочалися в декількох квартирах, викликали фахівців, які вимкнули газ по всьому будинку. Коли увімкнуть та що робити людям, з'ясовувала Анна Ружін.

Жителі цієї багатоповерхівки, що за адресою Квітуча, 6, змушені харчуватися усухом'ятку уже майже тиждень. Газопостачання вимкнули, коли повернуть – невідомо. 

Аркадій Тондій, мешканець будинку 

- Просим, дзвонимо, але нам ніхто конкретно не каже: хто і що. Їздили дівчата з цих квартир в «Полтавагаз». Їм сказали, що треба буде обрати на зборах особу відповідну, приїхати до них та скласти відповідний документ. Тоді буде обстеження та складений кошторис.

У «Полтавагаз» повідомили: 15 червня 2020 року до аварійно-диспетчерської служби надійшло повідомлення від мешканця багатоповерхівки про запах газу в під’їзді. Виїхавши на місце, фахівці в ході обстеження газових мереж виявили витік газу на внутрішньобудинковому газопроводі. Газопостачання по даному газопроводу було припинено шляхом встановлення інвентарної заглушки.

Ольга Артеменко, прессекретар АТ «Полтавагазу»  

- Відновлення розподілу буде можливим лише після того, як буде письмове звернення від власників: балансотуримувачів чи орендарів будинку, які попередньо мають усунути аварійну ситуацію, тобто, провести ремонтні роботи. Ну і, звісно ж, надати доступ до квартир.

У людей немає створеного ОСББ, тож вони відносять себе до ЖЕО №2. Останніж ж вважають, що ремонт газвоих труб - не їхня проблема. Та й на одній з сесій депутати списали багатоквартирні будинки з балансу ЖЕО №2. Фінансову підтримку на умовах співфінансування надаватимуть лише ОСББ.

Людям з Квітучої, 6 після припинення газопостачання принесли платіжки на оплату технічого обслуговування внутрішньобудинкового газопроводу. 

Аркадій Тондій, мешканець будинку 

- Не знаю, хто і яким чином має оплатити, але роботи варто зробити. 

Тарас Захаров, адвокат

- З однієї сторони зрозуміло, що «Полтавагаз» не хоче безкоштовно ремонтувати вказані внутрішньобудинкові мережі. З іншої сторони, мешканці сплачують як за газ, так і за транспортування газу. І в тому числі, вони сплачують ЖЕО №2 за комунальні послуги, які включають у себе утримання будинку в належному стані. І сюди входить стан усіх комунікацій. ЖЕО також повідомляє, що вони також не бажають його ремонтувати, бо вважають, що це має ремонтувати «Полтавагаззбут».

Адвокат Тарас Захаров зазначає: у тарифі на постачання газу є закладена частина коштів на обслуговування газових мереж. Тож радить мешканцям звернутися до «Полтавагаззбут» з питанням ремонту. 

Стрічка новин