Кондиціонери: як не зашкодити здоров’ю

Спекотними днями вдома, у офісі, магазині часто чи не єдиний порятунок від задухи – ввімкнути кондиціонер. Проте, якщо зловживати чи неправильно користуватись цими приладами, можна захворіти, впевнені медики. Як правильно «охолоджуватись», знає Лариса Шило.

Кондиціонери є різні. Їх відрізняють між собою за способом встановлення та функціями. Плоскі «касети» на стелі, мульти-спліт системи, які охолоджують одразу кілька приміщень, невеликі мобільні, які не потребують монтажу - достатньо лише вивести трубку з гарячим повітрям назовні. Та, незалежно від виду, користуватись цими приладами в спеку потрібно обережно.

Ірина Овчаренко, телеведуча

- В дитинстві ми з батьками відпочивали на морі, і в обідній час я заснула на дивані навпроти кондиціонеру. І два дні, на жаль, ми не ходили на море, тому що я захворіла. Тому й досі я, хоч полюбляю вмикати кондиціонер, але обережно ставлюсь до нього теж. 

Найбільша небезпека, коли із спекотної вулиці людина заходить у приміщення й одразу виставляє крижану температуру на приладі, говорить лікар. 

Марія Гвоздик, сімейна лікарка

- Але ми забуваємо, що це - великий контраст температур. Він дуже важко впливає на судини і на організм в цілому. Тому потрібно виставляти температуру комфортну. Але не дуже низьку. Тобто, щоб різниця була із навколишнім середовищем не дуже великою.

При перепаді температур у людини можуть з'явитись спазми у судинах. А відтак - головний біль та запаморочення. Для людей з хронічними серцевими хворобами це небезпечно. 

Дертя у горлі може непокоїти від того, що фільтр кондиціонеру давно не чистили. А отже, прилад «видихає» повітря, насичене бактеріями. Це може призвести до ангіни і навіть пневмонії.

Дмитро Лаптєв, встановлює кондиціонери

- Якщо ви хочете, щоб кондиціонер був вашим другом, то слід якомога частіше просто відкривати внутрішній блок кондиціонеру, діставати звідти фільтр сітчастий, нейлоновий, і просто промивати його під проточною водою, з губкою, милом. Таким чином ви вбиваєте всі бактерії, які там осіли.

Чистити фільтр потрібно раз на три тижні. 

Стрічка новин