Підсумок нересту у Національному природньому парку «Нижньосульський»

В попередніх випусках ми вже почали розповідати, якою цього року була нерестова кампанія на водних об’єктах Національного природнього парку «Нижньосульський». Тут перевіряючими службами було здійснено 54 рейди, виявлено майже 600 порушень, з яких майже третина – грубі. У браконьєрів вилучили близько трьох тонн риби, десять кілометрів сіток, затримано 32 транспортних засоби. Сума збитків, завданих рибному господарству за період нересту, склала понад 406 тисяч гривень. Разом з рибоохоронцями патрулювали центральне нерестовище середнього Подніпров’я і мої колеги Сергій Блавацький та Сергій Сепітий.

Під час нерестової кампанії, її ще називають «сезоном тиші», в цих мальовничих плавнях дозволено вилов до трьох кілограмів риби за добу, однією вудкою, лише з одним гачком та з берега. Але цими правилами нехтує чимало рибалок.

- Доброго дня, Полтавський рибоохоронний патруль. Ви знаходитеся в забороненому місці на території природно-заповідного фонду під час нересту... Зрозумів, збираюся. А що виловили – карасі. Добова норма скільки – три, а тут п’ять.

Минулими роками під час таких рейдів в Сулинських заплавах інспектори затримували десятки злісних браконьєрів з електровудками, аквалангістів, які займалися незаконним виливом риби підводними рушницями, вилучали кілометри сіток та сотні кілограмів лящів, судаків. Цього дня, можливо, через останні дні нересту злісних порушників на воді не було.

- Ну вже нерест основний пройшов, але ж він діє. Я розумію, тут її немає, риби ось тут двоє чи троє зловив.

- Ми вас попереджаємо, ви повинні находитися в межах населеного пункту в нерестовий період, ви на човні не повинні знаходитися, з берега. На одну вудку, один крючок – добре, нема питань.

Юрій Антоненко, заступник начальника відділу Полтавського робоохоронного патруля    

- З усієї України тут з Києва, Одеси в основному в нерестовий період понад берегом Сули маса людей, вони тут цілодобово, не в межах населеного пункту, замість однієї вудки – три, чотири, на кожній по три-чотири гачка, недотримуються добової норми три кілограми, а виловив кілограма два, три в очерет відніс, в мішок сховав, і поки мішок-два не наловлять, від берега не відходять.

Оксана Кулинич, начальниця Управління Державного агентства рибного господарства у Полтавській області 

- Штрафи від 34 гривень, якщо це порушення правил рибальства, – до 680 гривень. Якщо відкрити вже кримінальне провадження, то там штрафи від тисячі семисот до шести, семи тисяч гривень, але це не лякає порушників.

За словами заступника начальника відділу Полтавського робоохоронного патруля Юрія Антоненка, погодні умови, зокрема, нічні приморозки та суттєве, майже вдвічі зменшення рівня води на Сулі, не сприяли гарному відтворенню риби. А ось пандемія коронавірусу позитивно позначилася на нерестовій кампанії.

Юрій Антоненко, заступник начальника відділу Полтавського робоохоронного патруля    

- Щоб викорінити браконьєрство під час нересту, спочатку треба викорінити ринки збуту тут, в прибережних 16-ти населених пунктах. Якщо місцеві для себе виловлять ті нещасні 2-3 кілограми риби, щоб поїсти, – одна справа, а коли під дворами їздять оптовики і скуповують рибу, і на стихійних, підпільних ринках продають – це друга справа. Ринки були всі закриті, і пандемія позитивно вплинула на нерестову кампанію.

Хоча нерест закінчився, але співробітники Полтавського рибоохоронного патруля продовжують патрулювати територію природно заповідного фонду, контролюють процес зариблення ставків та Кременчуцького водосховища, промисловий вилов риби. 

Стрічка новин