Продовжили арешт полтавця Віктора Малого

Шістдесяти трирічного чоловіка обвинувачують у замаху на умисне вбивство охоронця кафе «Ботанік» Миколи Сусла. Подія сталася шостого серпня минулого року біля кафе. Тоді у 40-річного охоронця двічі вистрелили. Наступного дня затримали колишнього лікаря Віктора Малого. Відтоді чоловік під вартою. А потерпілий Микола Сусла помер через дев'ять місяців. На попередньому засіданні прокурор Григорій Гринь розповів: незадовго до стрілянини біля «Ботаніка» з обвинуваченим була його дружина Галина. Подробиці сьогоднішнього засідання дивіться у наступному сюжеті.

Записи відеонагляду бару й майстерні – такі докази прокурор просить долучити до матеріалів справи. На цих кадрах – чоловік, який стріляв в охоронця кафе, після злочину рухається в бік Лялькового театру. Прокурор каже: на записі – підсудний Віктор Малий. Адвокат обвинувачено говорить, що це відео – не доказ.

Олександр Рябоконь, адвокат підсудного Віктора Малого 

- На записі чітко видно, що навіть одна хвилина запису просто вирізана кимось. На який пристрій записували? Марка? Серія? Який технічний засіб це робив? Цього всього стороні захисту не було відкрито.

Григорій Гринь, прокурор 

- Безпосереднім доказом у вказаному кримінальному провадженні є відеозйомка, яка, відповідно норм 99-ї статті Кримінально-процесуального кодексу України, визнана доказом у даному кримінальному провадженні.

Також суд переглянув відео із камери поштового відділення. Воно зняте 5-го серпня 2018-го. Григорій Гринь каже: на записі підсудний отримує посилку з кулями для пневматики. Й підміняє нові кулі на використані. За словами прокурора, підсудний отримував посилки на своє прізвище та два інших. 

Григорій Гринь, прокурор 

- Причина Олександр – це та особа, копію посвідчення учасника ліквідації наслідків ЧАЕС ми вилучили у Малого вдома під час обшуку. Гаркавенко Валерій – це та особа, оригінал паспорту якої ми вилучили у квартирі Малого з переклеєною фотографією Малого.

Віктор Малий, підсудний 

- Я єдине, що можу сказати, що це все, що сказав прокурор, це є вигадки і фантазії. Не було мене при обшуку моєї власної оселі. Ні мене не було, ні адвоката. Я вважаю, що це все була підробка і провокація з боку поліціянтів – це не мої речі.

На суді Віктор Малий розповів: після затримання сьомого серпня минулого року його побили поліцейські.

Віктор Малий, підсудний

- Мене тримала силою поліція майже вісім годин. До мене зостосовувалось насильство, мені не було надано адвоката. В мене підвищився артеріальний тиск. В мене зберігається талончик виклику «швидкої».

Григорій Гринь, прокурор 

- За вказаними фактами Малий Віктор Григорович відмовився від проходження судово-медичного дослідження та написання заяви до компетентних органів.

Віталій Микитенко, суддя

- Колегія суддів доручає територіальному підрозділу ДБР в місті Полтава перевірити заяву обвинуваченого й внести відповідні відомості до Єдиного державного реєстру досудових розслідувань.

Відеозаписи внесли до матеріалів справи. Чи є вони доказом, суд вирішить пізніше. Прокурор клопоче продовжити тримання під вартою Малого, бо у квартирі підсудний проживав з дружиною. А вона, за версією слідства, була поруч з підсудним до стрілянини біля «Ботаніку». 

Григорій Гринь, прокурор

- Дружина обвинуваченого – це свідок захисту. Це свідок прокурора. З урахуванням цього неможливе проживання основного свідка разом з підозрюваною і обвинуваченим по цій справі.

Олександр Рябоконь, адвокат підсудного Віктора Малого 

- Враховуючи те, що він одружений, зареєстрований, має постійне місце проживання, вважаю, що клопотання не підлягає до задоволення. Оскільки, немає підстав. Прошу обрати домашній арешт у вечірній час.

Суд продовжив арешт Віктора Малого до сімнадцятого серпня. Нагадаємо, кримінальне провадження розпочали за трьома статтями: замах на умисне вбивство, незаконне придбання й зберігання боєприпасів та підробка паспорту. Це позбавлення волі до п’ятнадцяти років або довічне ув’язнення. 

Стрічка новин