Після тривалих дискусій кошти за пробне ЗНО таки повернуть

Таке рішення підтримали на засіданні Уряду 17 червня. Як та коли можна отримати свої гроші назад та чи змінились плани щодо проведення основної сесії ЗНО – дивіться далі.

Учасникам пробного ЗНО почнуть повертати кошти з 1 липня. Гроші на це виділять з фонду боротьби з COVID-19. Таке рішення Уряд ухвалив 17 червня. 

Любомира Мандзій, в.о. Міністра освіти і науки України

- Виплата коштів учасникам пробного ЗНО найближчим часом буде здійснюватися через відділення ПриватБанку. Учасники пробного ЗНО отримають повідомлення від банку з інформацію про зарахування коштів тим, у кого є картка. Або ж про те, що картка з коштами чекає їх у найближчому відділенні ПриватБанку.

На повернення коштів усім учасникам пробного ЗНО витратять 52 млн 450 тис. грн. Про це йдеться на сайті Кабміну. Гроші на картки надсилатимуть до 1 грудня. 

Центри оцінювання якості освіти не залучатимуть. 

Олександр Сидоренко, директор Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти

- Кошти повертатимемо не ми, до повернення коштів регіональні центри не мають ніякого стосунку. Вчора на кабінеті Міністрів було прийнято рішення, що цю роботу виконуватиме ПриватБанк.

Тим часом Україна готується до основної сесії ЗНО. Підстав для її скасування наразі немає, запевнив Прем’єр-міністр. 

Денис Шмигаль, Прем’єр-міністр України

- ЗНО відбудеться за визначеним планом. Зрада відмінена, ніякого повернення корупції у вузи шляхом скасування ЗНО не буде. Діти повинні мати рівнозначний доступ до освіти і вони його матимуть.

ЗНО цього року можна складати за бажанням. Такі рішення депутати Верховної Ради підтримали сьогодні, 18 червня. Обов’язковим зовнішнє незалежне оцінювання буде лише для абітурієнтів, тобто тих, хто планує продовжити навчання у вишах. 

Стрічка новин