Кременчуцький військовий шпиталь став казармою Національної гвардії

Лікувальний корпус колишнього Кременчуцького військового шпиталю став казармою Національної гвардії. Споруду зводили ще при Катерині ІІ. Там була вежа для спостереження за рухом суден по Дніпру. Як завдяки військовим вдається дати нове дихання найстарішим будівлям Кременчука, з’ясовувала наша знімальна група.

Олег Довганюк, командир військової частини №3059 Нацгвардії України

- Тут усередині знаходиться дуб. Він обкладений цеглою, поштукатурений. І на ньому збудована ця будівля.

Командир військової частини Нацгвардії України Олег Довганюк показує історичну споруду. За легендою, Григорій Потьомкін у 80-х роках 18 століття наказав вирубати дубовий гай на березі Дніпра і залишити єдиного дуба. Його поклали в основу будівлі в центрі майбутніх губернських споруд. Той старий дуб зберігся і проходить у вигляді колони через два поверхи споруди. Там навели порядок, але ще не почали ремонт. Він – у планах нацгвардійців. А от чимало інших приміщень уже доведено до ладу.

Олег Довганюк, командир військової частини №3059 Нацгвардії України

- Це підготовлені кімнати для проживання особового складу. Тут буде розміщуватися декілька військовослужбовців, які проживатимуть і виконуватимуть свої службові завдання.

У кінці 19 – на початку 20 століття там був Кременчуцький місцевий лазарет на 150 ліжок. Потім – військовий шпиталь, який обслуговував Полтавську, Черкаську і Кіровоградську області. Понад 10 років будівлі комплексу стояли пусткою. Але врешті їм знайшли застосування.

Олег Довганюк, командир військової частини №3059 Нацгвардії України

- Ця будівля колишнього військового госпіталю в 2015 році постановою Кабміну передана на баланс Нацгвардії. На даний момент тут проведений капремонт 7 млн грн. Будівля вже пристосована до проживання особового складу.

Там мають розмістити 160 військовослужбовців Національної гвардії України.

Олег Довганюк, командир військової частини №3059 Нацгвардії України

- Тут будуть як військовослужбовці за контрактом, так і військовослужбовці строкової служби. Усі норми, які повинні забезпечити нормальне проживання, тут виконано.

Ремонт почали у 2018 році. Під казарму будівлю переобладнали співробітники комунального підприємства «Союзрембуд». Його генеральний директор Олександр Дяковський розповідає: сама споруда є досить самобутньою. А тому її загальну структуру не порушували. 

Олександр Дяковський, генеральний директор КП «Союзрембуд» 

- Будівля історична. Там товщина стіни доходить до 1 метра. А у підвалі на конструкціях є гравіровка – цеглини 1825 року. Працювати там було цікаво.

Олег Довганюк каже: ремонт виконано гарно. Наступного року, за його словами, там уже розмістять особовий склад. Але роботи ще виконати доведеться чимало.

Олег Довганюк, командир військової частини №3059 Нацгвардії України

- На даний момент нам тільки необхідно тільки 9 мільйонів, щоб закінчити ремонт їдальні. Більша половина коштів уже виділена. І вже проведено ремонт. А у подальшому дуже багато коштів потрібно, щоб привести цю територію до ладу.

Стрічка новин