Молодь хоче жити в світі, який обирає здоров'я

У Полтаві реалізують просвітницький молодіжний проєкт під назвою «Dance4Life». Його програму розробили нідерландські педагоги та психологи, а Полтава – одне із чотирьох міст в Україні, де почали втілювати задум у практику. Його суть – розповісти підліткам про гендерну рівність, здорові стосунки та розвинути критичне мислення й здорову самооцінку.

Міжнародний проєкт «Dance4Life», або «Танцюй заради життя», у Полтаві реалізують фахівці благодійного фонду «Громадське здоров’я», при якому діє «Центр, дружній до підлітків «Альтаїр».

Наталія Златопольська, соц.працівник Полтавського обласного центру для підлітків «Альтаїр»

- Така честь випала Полтаві і ще трьом містам України, і реалізується тут вперше. Наразі вже більше 14-ти країн випробували цей проєкт, але історія його розвитку говорить про те, що більше 30-ти країн вже цей проєкт у себе пілотували. Є гарні результати.

Підтримує проєкт Міжнародний «СНІД Фонд Схід-Захід». Суть – донести молоді істину про основи репродуктивного здоров'я, стосунки, любов, дружбу, права та можливості молоді. Серед тем – незапланована вагітність, як попередити сексуальне насилля, утиски, що стосуються статі, булінг та інші важливі теми, які насправді хвилюють підлітків. 

Володимир Ходунай, соц.працівник Полтавського обласного центру для підлітків «Альтаїр»

- На сьогоднішній момент в місті «Dance4Life» реалізується у двох навчальних закладах. Це Полтавська ЗОШ №4 і Полтавський професійний ліцей сфери послуг. 

Також цю програму провели у Кременчуцькій виховній колонії. Це був експеримент, який учасники називають вдалим. 

Лілія Слюсар, психолог

- Діти там не бачать суспільства, вони перебувають, як в певній обсервації, і вони дуже задоволені, вони дуже активні. В них є бажання дізнатись і навчатись. 

Програма складається з кількох інтерактивних блоків. Серед методів - живе спілкування, танцювальні флешмоби, челенджі. Проводять програму так звані «чемпіони». Це молоді люди від 17 до 24 років - не наставники, а друзі, які мають своїм прикладом зробити інших дітей «агентами змін».

Тетяна Борсук, «чемпіон»

- Ми пройшли курс навчання, тиждень, дійсно з класними тренерами, які надали дуже багато цінної інформації. І саме в цьому закладі «Громадське здоров’я» дізнались багато чого цікавого. 

Юрій Пупенко, «чемпіон»

- Я навчаюсь на психолога, і для мене це дуже хороший досвід. 

Учасники говорять: працювати з підлітками не так і важко. Вони відчувають турботу та повагу і, таким чином, «відкриваються».

Олександр Брижак, «чемпіон»

- Перехідний вік. Вони ще самі не розуміють, чого вони хочуть. І тому вони потребують до себе більшої уваги, аніж інші. 

Під час карантину проєкт реалізують дистанційно.

Стрічка новин