МОЗ скасувало карантинні обмеження на партнерські пологи

МОЗ скасувало карантинні обмеження на партнерські пологи

Їх ввели в березні у зв'язку з пандемією коронавіруса.

Тимчасову заборону на партнерську підтримку під час пологів у закладах охорони здоров'я України скасували, повідомляє Дзеркало Тижня.

У травні група депутатів звернулася до МОЗ з депутатським закликом припинити обмеження прав жінок на партнерську підтримку при пологах. За результатами розгляду звернення, у відомстві поінформували, що наказ No 698, яким встановлювалися обмеження в установах охорони здоров'я на момент карантину, скасовано.

"Держава більше не бачить необхідності в надмірних обмежень в медустановах, і немає підстав обмежувати права жінок, які мають право отримувати підтримку свого партнера в один з найважливіших моментів свого життя", – написав депутат від партії "Голос" Ярослав Юрчишин у Facebook.

Він відзначив важливість присутності партнера при пологах, посилаючись на дослідження, які доводять, що його присутність в пологовому будинку не тільки покращує психологічний стан жінки, але й помітно впливає на результати пологів зменшує кількість медичних втручань, кесаревого розтину, інструментальних пологів та інше.

Нагадаємо, Кабінет міністрів продовжив адаптивний карантин в Україні до 31 липня.

Стрічка новин