Близько 600 людей взяли участь в проєкті зі сприяння в працевлаштуванні

Близько 600 людей взяли участь в проєкті зі сприяння в працевлаштуванні

Учасниками проєкту “Нова професія” стали жителі Харківської, Полтавської, Сумської та Донецької областей. Близько 600 людей навчили професіям, що мають попит на ринку праці: бухгалтер для обслуговування ФОП, менеджер з персоналу (HR-менеджер), адміністратор/ офіс-менеджер, SMM-менеджер, WEB-дизайнер, тестувальник програмного забезпечення (QA), Front End Developer, швачка та кухар.

У команді проєкту "Нова професія" намагалися зробити акцент на спеціальностях, за якими можна працювати онлайн.

"Ми зіштовхнулись з тим, що люди, які живуть в області, мають проблеми в процесі працевлаштування. І їх на порядок більше, ніж у тих, хто проживає у великих містах. В багатьох районах у людей фізично немає можливості отримати нову професію або підвищити свою кваліфікації. І коли людина залишилась без роботи, навіть при бажанні перекваліфікуватись, вона не зможе реалізувати цю потребу", - розповіла Ірина Фоменко, директорка фонду “Професійний розвиток Харкова”, який втілює “Нову професію”.

Проєкт передбачав очне та дистанційне навчання учасників, індивідуальні консультації коуча, рекрутера та психолога, а також триденний тренінг з пошуку роботи. З початком карантину команда “Нової професії” повністю переформатувала програму в онлайн формат, чим збільшила попит на участь. Адже під час карантину зросла кількість безробітних і пошук роботи, особливо віддаленої, став дуже актуальним. Про це свідчить і кількість заявок на участь - близько 2 тисяч. 

Реалізувати проєкт допомагав Харківський обласний центр зайнятості, а також обласні служби зайнятості в інших цільових містах проєкту. Один з важливих результатів “Нової професії” - організація навчання на базі платформи для дистанційного навчання “Moodle”. Саме це допомогло працювати й продовжувати проєкт в умовах карантину.

Навчання в рамках “Нової професії” було орієнтоване на те, щоб учасники й учасниці отримали практичні знання, які можуть одразу застосувати на практиці. Проєкт в цьому напрямку має свої досягнення - перших працевлаштованих учасників.

Довідково. Проєкт “Нова професія” реалізується громадською організацією Фонд "Професійний розвиток Харкова" спільно з Харківським обласним центром зайнятості за підтримки Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) в рамках проєкту “Професійна інтеграція внутрішньо переміщених осіб”.

Проєкт реалізується на території 4 областей України: Харківської (Балаклія, Богодухів, Зміїв, Ізюм, Красноград, Куп’янськ, Лозова, Люботин, Первомайський, Чугуїв), Полтавської (Полтава, Лубни, Миргород), Донецької (Маріуполь, Слов’янськ) та Луганської (Сєвєродонецьк).

Стрічка новин