На автодорозі з'явився знак «Обережно черепахи»

«Обережно черепахи». Такий дорожній знак сьогодні встановили на автошляху «Полтава-Кременчук-Олександрія». Їх немає у Правилах дорожнього руху. Втім, кожен водій зрозуміє: на асфальті можуть повзти черепахи. А тому слід бути уважним. Наша знімальна група спостерігала, як встановлювала ці нововведення на дорозі.

Ініціатором встановлення цих знаків є родина колишнього віце-мера Кременчука Андрія Погрібного. Ця сім’я опікується проблемами екології та благоустрою. Дружина екс-посадовця Юлія розповіла: рятувати черепах доводилося особисто.

Юлія Погрібна, кременчужанка

- Вони повзли вдвох, можливо, наречений і наречена. Одну черепаху переїхала автівка, інша залишилася живою. Ми їх удвох забрали, відвезли у ветклініку. І ми 11 днів намагалися її врятувати.

На жаль, одна із тварин таки загинула, іншу ж випустили до водойми. У подібну ситуацію, коли доводилося рятувати черепах, Юлія потрапляла не один раз.

Юлія Погрібна, кременчужанка

- Я десять разів зупинялася. Пішки переносила, переводила. Але ця ситуація дістала. Ми з чоловіком сіли, подумали і вирішили: треба діяти.

Після недовготривалих перемовин із дорожниками, відповідний дозвіл було отримано. При чому, ці знаки одночасно встановили у кількох місцях автотраси, де найчастіше з'являються черепахи.

Олександр, будівельник

- Тут черепашки перелізають через дорогу. І для цього встановлюють знаки. Також буде встановлена на дорозі до Горішніх Плавнів два знаки. Там є певна ділянка, де теж стоятимуть такі знаки.

Юлія Погрібна сподівається: після появи цих знаків водії стануть уважнішими на дорозі і зважатимуть на черепах, багато з яких занесено до Червоної Книги.

Юлія Погрібна, кременчужанка

- Ми дуже вдячні, що нас почули, побачили. І сподіваємося: водії будуть уважнішими на дорогах. І велике прохання, адже ми рятували цих черепах. Ми з дітьми відвозили їх у ветеринарні служби. Це дуже плачевна ситуація. Їх усе менше стає. Давайте будемо уважнішими і добрішими до нашої природи.

Стрічка новин