Кабмін продовжив дію адаптивного карантину до 31 липня

Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні Уряду. Причина – ріст кількості людей з COVID-19. Також розглянули запропонований Міністерством охорони здоров’я оновлений підхід до адаптивного карантину, який передбачає можливість посилення карантину в окремих регіонах, якщо цього вимагатиме ситуація.

Денис Шмигаль, Прем’єр-міністр України

- 4853 людини - це саме та кількість, які захворіла на COVID-19 за останні сім днів.  Це найбільше число за весь час пандемії в Україні. Ослаблення карантинних заходів люди сприйняли як скасування карантину. Тому, на жаль, перші негативні результати. Коронавірус нікуди не зник, загроза від нього і для нашої медичної системи і для нас нікуди не зникла.

Тому і прийняли рішення про продовження адаптивного карантину до 31 липня.

Заборонятиметься перебування в громадських будинках, спорудах та транспорті без вдягнутих засобів індивідуального захисту. А в транспорті заборонятиметься перевезення пасажирів в кількості більше, ніж передбачено місць для сидіння.

Відповідальність за це лежатиме на міських головах. Вони мають забезпечити необхідну кількість транспорту, щоб люди не стояли в чергах. 

Денис Шмигаль, Прем’єр-міністр України

- Масковий режим, соціальна дистанція, дезинфекція, це прості речі, які дозволять вберегти своє життя та захистити інших до моменту, поки не буде винайдено хоча б ефективний протокол лікування від цієї хвороби.

На засіданні уряд обговорив і змінити в графіках початку роботи в окремих сферах і галузях: щоб розтягнути в часі «години пік», коли люди заповнюють громадський транспорт. Шмигаль закликав міських голів випустити на лінії максимальну кількість громадського транспорту.

Міністерство охорони здоров’я України оприлюднило список країн, які за показниками захворюваності на COVID-19 віднесено до «червоної» та «зеленої» зон. Згідно з рішенням уряду України, державами із значним поширенням COVID-19 вважаються держави, в яких кількість активних випадків захворювання на COVID-19 становить більше ніж 40 осіб на 100 тис. населення.

Громадяни, які прибувають з країн «червоної зони», повинні будуть проходити обов'язкову обсервацію або самоізоляцію. 

На сайті державної прикордонної служби, пишуть:

Обсервації не підлягають громадяни (піддані) держав із значним поширенням COVID-19, які не перебували на території цих держав протягом останніх 14 днів, працівники дипломатичних представництв та консульських установ іноземних держав, представництв офіційних міжнародних місій, організацій, акредитованих в Україні, та члени їх сімей, водії та члени екіпажу вантажних транспортних засобів, члени екіпажів повітряних і морських, річкових суден, члени поїзних і локомотивних бригад, учасники зовнішнього незалежного оцінювання разом з однією особою, що супроводжує кожного з них, якщо немає підстав вважати, що вони були в контакті із хворою на COVID-19 особою. Також обсервації не підлягають особи, що дали згоду на самоізоляцію з використанням електронного сервісу «Дій вдома».

Рішення про посилення чи послаблення обмежувальних заходів і надалі ухвалюватимуть регіональні комісії ТЕБ і НС на основі оцінки епідемічної ситуації.

Стрічка новин