В Опішні відкрили виставку майстрині глиняної іграшки Валентини Лобойченко

В Опішні відкрили виставку майстрині глиняної іграшки Валентини Лобойченко

Присвятили її ювілею мисткині.

Народилася Валентина Лобойченко в Опішному 13 червня в родині простих робітників Григорія та Катерини Радченків. Батько – водій-крановщик, а мати – сортувальниця посуду в заводі «Художній керамік». Саме мамина професія й вплинула на подальшу життєву стежину жінки. 

"Скільки себе пам’ятаю, я завжди просила маму взяти  мене з собою на роботу. Дуже я любила ходити в завод. Бувало, що разів десять на день його ввесь оббігаю, навіть запах пам’ятаю, який там був. На заводі мене знали всі, бо скрізь мені треба було все подивитися й обов’язково задати тисячу питань. Жінки-малювальниці не дуже любили, коли я приходила, все сердилися, що я їм надокучаю. А от гончарі спілкувалися зі мною залюбки й дозволяли довго спостерігати за їхньою працею", – розповіла Валентина Лобойченко. 

Найулюбленішим місцем Валентини в заводі був склад кераміки. 

"Якщо мене не могли довго знайти, значить я на складі, – згадує мисткиня й посміхається, – там я могла сидіти годинами. Полиці просто ломилися від продукції! А від різноманіття форм, орнаментів і кольорів у мене аж очі розбігалися. Саме тоді я й прикипіла всією душею до опішненської кераміки".

Нещодавно на запрошення власника парку розваг у місті Колобжег (Польща) вона демонструвала виготовлення опішненської глиняної іграшки відпочиваючим. Нині Валентина знову творчо працює вдома, дбає про родинний музей кераміки. 

З нагоди ювілею мисткині Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному у виставковій залі Центру розвитку духовної культури експонує виставку творів кераміки Валентини Лобойченко «У полоні опішненських барв», на якій представлено найрізноманітніші глиняні іграшки з фондової колекції Музею-заповідника. 

Усі, хто цікавиться народним мистецтвом, бажає побачити опішненські вироби чи познайомитися з творчістю талановитої майстрині, запрошуємо до виставкової зали. Експозиція розпочалася 16 червня 2020 року й триватиме місяць.

Стрічка новин