Півтора року люди не можуть в’їхати до власних квартир у Розсошенцях

2018-го вони купили житло у новобудові по вулиці Параджанова у Розсошенцях Полтавського району. Там спочатку кілька разів переносили строк здачі будинку в експлуатацію. Тепер власники почали оформляти документи та отримувати ключі. Проте, світла, води та газу досі немає. Аби привернути увагу забудовника, влаштували акцію. Детальніше про це – Аліна Боровик.

Ці люди мріяли жити у новобудові. Купили квартири 1,5 року тому. Проте, досі доводиться ночувати в орендованому житлі чи у родичів. Скаржаться, їх будинок не під’єднали до комунікацій. З цього приводу власники зібрались на акцію під стінами багатоповерхівки. 

Вікторія Дерев’янко, власниця квартири 

- Ми проживаємо на квартирі з батьками, але хотілося б. У нас 2 дітей, хотілося б проживати у власному житлові. Все-таки діти ростуть. Сказали, що у кінці 19-го року, у 4-му кварталі, вони здадуть будинок. Але нічого цього не відбулося. Потім через місяців 4. Вони таки ввели будинок в експлуатацію, але комунікацій немає ніяких.

Надія Цимбалюк, власниця квартири

- ДСК ніби-то працюють, але нам дуже мало дають інформації. Через це у людей наростає негативний настрій, уже сил немає. Щоб нас почули, з нами по-людськи поспілкувалися і нам пояснили.

На плакатах, з якими люди вийшли цього дня, – написи: «Хочемо жити у своїх квартирах». Акцію супроводжують правоохоронці. 

- Ви хочете добитись своїх прав, а ми хочемо захистити вас, щоб у разі провокації не виникло ніякого конфлікту.

Поговорити з людьми приїхав забудовник, директор Полтавського домобудівельного комбінату Максим Макаров. За його словами, з підприємствами «Полтававодоканал» та «Полтавагаз» уже можна оформляти договори. Тому коли ці комунікації з’являться в оселях, залежить від власників квартир. А от з підключенням електроенергії виникли труднощі. У дворі працює комісія з приймання підстанцій. 

Максим Макаров, директор ТОВ «Полтавський ДБК»

- Підстанція розрахована не лише на цей будинок, на весь квартал, на ті будинки, які ще будуються. Ми робимо все можливе, щоб цю підстанцію здати вже, не чекати тих будинків.Технічну можливість, що стосується підстанції, десь 2-3 тижні. Водопровід, газ, тут воно більше залежить від того, наскільки швидко мешканці оформлять договори.

Власники квартир сподіваються до зими переїхати до осель. Якщо протягом місяця ситуація з підключенням комунікацій не зрушиться з місця, попереджають, перекриватимуть дорогу.

Стрічка новин