На Полтавщині встановили перший табло-радар

Інформує, зчитує та фіксує. На Полтавщині встановили перше табло контролю швидкості автомобілів. За задумом, це стимулюватиме водіїв знижувати швидкість перед населеним пунктом до прийнятних 50 км/год. Як це працює та скільки коштує, з'ясовувала Юлія Хаврель.

Юлія Хаврель, кореспондентка

- На Полтавщині встановили перший табло-радар. Його основна функція – дисциплінувати водія. Якщо ви швидкості не перевищували – табло вам посміхнеться зеленим, якщо ж порушили – табло загориться червоним.

У селі Мачухи Полтавського району дорожники встановили ось такий незвичний пристрій. Принцип його дії такий: зверху знаходиться сонячна батарея, котра живить акумулятори, що містяться всередині. Фахівці запевняють, табло-радар працюватиме і у похмуру погоду. Без сонця живлення акумуляторів вистачить на два тижні.

Олексій Басан, директор ДП «Агентство місцевих доріг Полтавської області» 

- Це більше, звичайно, неофіційні дані. Ми не можемо штрафувати водіїв, це не наша парафія, але це більше про самодисципліну, про відношення водіїв до швидкісного режиму та їзди у населеному пункті.

Радар розпізнає швидкість автівки приблизно за 200 метрів. Похибка може складати 1-2 відсотки. Вартість же такого диво-обладнання – 200 тисяч гривень. Встановили його за кошти Агентства місцевих доріг та ОТГ – 50\50.

Олексій Басан, директор ДП «Агентство місцевих доріг Полтавської області» 

- Він поки що встановлений у тестовому режимі. Сьогодні ми його запустимо, він буде працювати вже. Якщо є ефективність від його роботи, то ми будемо планувати встановлювати його по інших населених пунктах на дорогах місцевого значення Полтавської області.

Місцеві новацію підтримують.

Олександр Кравченко, місцевий мешканець

- Правильно все зробили, тим паче, біля школи. Фіксація – це завжди добре. Якби поставили так по всіх селах таке, щоб не літали, то було б взагалі прекрасно.

Стрічка новин