Тварини та спека: як допомогти чотирилапим?

Спека – доволі непросте випробування не тільки для людей, але й для наших домашніх улюбленців. Тож господарям варто знати певні лайфхаки та рекомендації, аби вберегти здоров'я хатніх тварин. Поради ветеринара та кінолога щодо догляду за котами та собаками влітку дивіться просто зараз.

Це Джеф. Дворічна східноєвропейська вівчарка, із якою кінолог Юлія розучує команди. Гуляє із псом зранку, коли ще прохолодно, або ввечері. Та – у затінку. Радить господарям: в жодному разі не прив'язувати тварину під сонцем, не залишати у машині. 

Юлія Прокопенко, кінолог

- Раджу ходити до водоймищ, щоб собака мав змогу покупатись, але насильно туди його не можна затягувати. Тому що різниця між водою та температурою тіла може спровокувати у собаки шок.

Щоб тварина добре переносила спеку, у неї не має бути зайвої ваги. У собак та котів мало потових залоз – лише на подушечках лап, у районі вух. Тож пес відкриває пащу, аби охолонути.

Юлія Прокопенко, кінолог

- Також намордник. Дуже важливий атрибут. Особливо для службових порід. Але він повинен бути правильної конструкції, не стискувати мордочку. Собака повинен мати змогу відкрити пащу і дихати. Саме тоді у нього терморегуляція налагоджується.

На прогулянку обов'язково брати з собою воду у пляшечці. Вдома має бути свіжа прохолодна вода у доступі (але не крижана). 

Лариса Шило, кореспондентка

- Якщо Ви вигулюєте пса або навіть кота, обов'язково доторкніться долонею до асфальту, аби відчути його температуру. Адже якщо Вам некомфортно та пече, то у чотирилапих на подушечках кінцівок можуть бути навіть серйозні опіки.

Перед тим, як постригти пса, обов'язкового порадьтесь із ветеринаром. Адже не всі породи можна стригти. Інколи хутро саме захищає від теплового удару. При небезпечих ознаках ветлікарі радять не зволікати.

Уляна Григоровська, лікар ветеринарної медицини

- Серед цих симптомів – кволість. То він був активним, а зараз почав переминатись з лапки на лапку, або ж зовсім сів і дуже часто дихає. Наступним симптомом може бути те, що він зовсім знепритомнів, впав і в нього тяжке дихання.

Змочіть тварині голову та морду водою, відведіть у затінок, викличте ветеринара. До слова, хатні коти також можуть страждати від спеки. 

Уляна Григоровська, лікар ветеринарної медицини

- Якщо є можливість, то котикам потрібно також десь забезпечити прохолодне місце, бо в них можуть бути ті ж самі симптоми, той же самий тепловий удар і вдома. 

Також у соцмережах стартував флешмоб #водутваринам. Полтавців просять залишати біля офісів та домівок воду у мисках, аби безпритульні тварини не загинули від зневоднення.

Стрічка новин