Вчені дізналися, як COVID-19 проявляється у дітей

Вчені дізналися, як COVID-19 проявляється у дітей

Основні симптоми - це лихоманка, діарея і блювання.

Медики з чотирьох лікарень Китаю описали основні симптоми COVID-19 у дітей. Згідно з їхніми спостереженнями, найчастіше захворювання проявляється лихоманкою, діареєю і блюванням. А ось на комп'ютерній томографії легень ефект матового скла спостерігається рідше, ніж у дорослих, повідомляє ДТ з посиланням на N+1.

У дорослих COVID-19 проявляється, як правило, лихоманкою, кашлем, задишкою і ознаками пневмонії. А ось інформації про перебіг захворювання у дітей надійшло не так багато.

Тепер вчені описали перебіг хвороби у 34 дітей у віці від одного місяця до 12 років. Лихоманку помітили у 76% дітей, хоча у дорослих цей симптом зустрічається у 44% випадків. Кашель спостерігався у 62% дітей (у дорослих цей показник становить 68%). У дітей також частіше спостерігалися блювання (12%) і діарея (12%), у дорослих ці симптоми проявляються в 5% та 4% випадків відповідно.

У 86% дітей були знайдені плямисті тіні на знімках комп'ютерної томографії грудної клітки, що відповідає попереднім даними у дорослих і дітей. Симптом "матового скла" на знімках КТ грудної клітки спостерігався лише у 3% дітей, однак попередні дослідження говорять про 33% в Ухані і 50% в Гуанчжоу. Цей радіологічний симптом був присутній також у 56% дорослих.

Стрічка новин