Медицина безкоштовна чи ні: кременчуцька родина шукає правди

Медична реформа передбачає правило «гроші ідуть за пацієнтом». На практиці ж хворі нерідко самі купляють ліки. Кременчужанин потрапив до реанімації, де і помер. За шість днів його перебування там родина заплатила більше 9 тисяч гривень. Зараз рідні померлого намагаються з’ясувати: чи є така сума правомірною. Мої колеги намагалася розібратися у цій ситуації.

Кременчужанин Станіслав Голованюк розповів, що його батько сильно хворів. 21 квітня його стан погіршився. Викликали швидку допомогу та госпіталізували до лікарні інтенсивного лікування «Кременчуцька». І вже цього ж дня перевели до реанімації.

Станіслав Голованюк, кременчужанин, батько якого помер в реанімації

- У період із з 21 по 26 квітня, поки він там знаходився, він помер у лікарні. За весь час до нас виходив черговий лікар, давав список ліків, говорив, що потрібно купляти. За весь період було витрачено 9 тисяч 309 грн 4 копійки.

Кременчужанин обурився, що його рідним ніхто не повідомив про програму медичних гарантій, яка діє із 1 квітня. Зі скаргою він зателефонував на «гарячу лінію» до Міністерства охорони здоров’я. А також написав звернення директорці лікарні «Кременчуцька» Оксані Корляковій. 

Станіслав Голованюк, кременчужанин, батько якого помер в реанімації

- Нам дали відповідь письмову від імені директорки Корлякової, де зазначено, що фінансування проводилося і лікарня придбала усі необхідні медикаменти. У відповідності із протоколом стану здоров’я мого батька, проводили лікування. Тоді питання: чому нам надавали перелік ліків?

Намагаючись знайти відповідь на це та інші запитання, ми звернулися до директорки лікарні інтенсивного лікування «Кременчуцька» Оксана Корлякової. Вона розповіла: Національна служба здоров'я України оплачує роботу медичних працівників. На це щомісяця передбачено 4,5 мільйона гривень. Також закуповують препарати, які входять до Національного переліку основних лікарських засобів. Втім, цього виявляється замало.

Оксана Корлякова, директорка лікарні інтенсивного лікування «Кременчуцька»

- Не вистачить коштів для того, щоб пацієнти 100-відсотково могли перебувати в реанімації безкоштовно. Реанімація – вкрай тяжкий стан пацієнта. Там не можна просто фізіологічним розчином, дешевими препаратами обійтися. Перебування в реанімації – це мінімум 1 тисяча в день. 

Син померлого в реанімації Станіслав Голованюк запитав в Оксани Корлякової: чому його родина купляла ліки, зазначені в нацпереліку. Адже лікарня мала сама їх придбавати.

Оксана Корлякова, директорка лікарні інтенсивного лікування «Кременчуцька»

- Національна служба здоров’я поки що теж не гарантує 100 відсоткового лікування. Вони нам не компенсують його поки що. Ми отримуємо кошти за те, що заробили. У нас є пакети – обов’язковий пакет по COVID-19. Будемо сподіватися, що життя стане кращим. Як може лікарня компенсувати те, що ми не отримали цих коштів! 

Виходом із такої ситуації директорка лікарні вбачає у запровадженні страхової медицини.

Оксана Корлякова, директорка лікарні інтенсивного лікування «Кременчуцька»

- Все-таки необхідно ще думати про страхову медицину. Для того, щоб у нас була дійсно перспектива нашого стану здоров’я, нашого життя, необхідно вводити страхову медицину. Якщо пацієнт був би застрахований - вони отримали б компенсацію.

У родині ж Голованюків запевнили: правду продовжать шукати і далі.

Станіслав Голованюк, кременчужанин, батько якого помер в реанімації

- Після розгляду у міськздраві та письмових відповідей – якщо ця заява не принесе результату – тоді ми звертатимемося до поліції, в антикорупційний відділ, і в прокуратуру.

Стрічка новин