По проєкту полтавського студента будуватимуть велопарковки

Ростислав Федотов - полтавський студент, який виборов перше місце у конкурсі, оголошеному комунальною організацією «Інститут розвитку міста». Проєкт магістранта стосувався облаштування велоінфраструктури міста. Саме цю роботу мають взяти за основу дизайну усіх міських велопарковок Полтави після затверждення на комісії міської ради.

Ростислав Федотов – магістрант навчально-наукового інституту архітектури та будівництва. Майбутній архітектор часто їздить велосипедом й мріє, що Полтава таки колись стане сучаснішою в плані велоінфраструктури. Зокрема, з'являться облаштовані доріжки для велосипедистів. Про бліцконкурс «Інституту розвитку міста» дізнався випадково, в інтернеті. 

Ростислав Федотов, розробив проєкт для велоінфраструктури Полтави

- Вирішив долучитись, тому що в принципі конкурс цікавий. І велоінфраструктура, яка, якщо чесно, занедбана, або навіть майже відсутня, її хотілося б підняти на новий рівень. 

Особливість проєкту «Велопарковка Poltava ride» – у компактності та універсальності. Такі велопарковки можна легко облаштувати біля будинків та скверів, регулюючи кількість місць. 

Ростислав Федотов, розробив проєкт для велоінфраструктури Полтави

- Даний проєкт буде представлений комісії міської ради задля того, щоб затвердити його як єдиний дизайн велопарковок для міста Полтави.

Ростислав вважає – така модель дозволить залишати велосипеди, не хвилюючись за їх збереження. Адже двоколісний транспорт зручно зафіксований між двома округлими опорами. 

Всього у конкурсі взяли участь 12 учасників. 

Олександр Зима, директор навчально-наукового інституту архітектури та будівництва

- Ми пишаємось такими креативними та ініціативними студентами, як Ростислав. Він є один із кращих студентів свого курсу. Ініціатива виходила саме від нього. Він сам зміг відшукати цей проєкт і взяв у ньому участь.

Викладачі Ростислава додають – прагнуть, аби майбутні містобудівники ще під час навчання були небайдужими до розбудови й добробуту своїх міст та районів. 

Ольга Ружицька, керівник медіацентру Національного університету «Полтавська політехніка ім. Ю. Кондратюка»

- Наші студенти виїздили до громади Гребінківскього району, там планували облаштування ландшафтного дизайну місцевих громад, і, таким чином, навчаючись тут, студенти вже свої дипломні проєкти і наукові пошуки втілюють на практиці. 

Стрічка новин