У дзвіниці Свято-Успенського собору облаштовують оглядовий майданчик

На ньому відремонтували підлогу та огородили дзвони від відвідувачів, розповів архієпископ Полтавський та Кременчуцький Федір. За його словами, через карантин пізніше повідомлять дату відкриття майданчика для туристів та відвідувачів. Всередині дзвінниці побувала наша знімальна група.

Це сходи дзвіниці Свято-Успенського собору. Вони ведуть до оглядового майданчику. А це краєвиди з майданчика, що розташований у дзвіниці. 

Федір, Архієпископ Полтавський і Кременчуцький ПЦУ

- Ми повністю металеву підлогу зробили, люк зробили, частину сходів. І створили під дзвонами захисну сітку. Тому що дзвони мають електропривід – електричні молотки. Тому це безпека, щоб люди не могли їх торкатися руками.

Владика Федір каже: майданчик облаштували парафіяни Свято-Успенського собору. Ремонт продовжують. 

Федір, Архієпископ Полтавський і Кременчуцький ПЦУ

- Стіни треба довести до якогось естетичного вигляду. Закріпити штукатурку, десь можливо щось підфарбувати, десь щось відновити і можна сюди пускати людей. Я думаю, що нам потрібно мінімальні ресурси, матеріальні і людські руки: просто навести тут лад, й можна його запускати навіть в такому вигляді, й поступово робити ремонти залучаючи кошти-пожертви тих відвідувачів. Тому що дзвіниця взагалі потребує постійної підтримки й постійного ремонту поточного.

Через карантин дату відкриття майданчика повідомлять пізніше. Владика Федір каже: вхід буде безкоштовним. 

Федір, Архієпископ Полтавський і Кременчуцький ПЦУ

- Буде якась, можливо, скринька для пожертв, й скільки людина може, й стільки пожертвує. Таке наше бачення. Коли почне оживати наше місто у плані туризму, я думаю, що ми зрушимо з місця й майданчик.

Будівництво дзвіниці завершили в 1801-му році. Її зведення тривало понад двадцять п’ять років. Висота дзвіниці – більше сорока метрів. Про це розповів кандидат архітектури Артур Ароян. 

Артур Ароян, кандидат архітектури

- Вона є одним з небагатьох взагалі об’єктів вісімнадцятого століття, які в Полтаві збереглися. Вона знаходиться в історичному центрі міста – головній Соборній площі, з якої відкривається прекрасний вид в першу чергу на перспективу вулицю Соборності. Чим більше в місті буде відкрито висотних локацій для огляду, тим краще. Тому що Полтава місто, яке цікаво дивитися з верхніх ракурсів. Воно сплановане таким чином, що відкриваються цікаві краєвиди, цікаві перспективи. Плюс – місто має дуже виразний ландшафт.

Стрічка новин