Маски – один з найефективніших способів боротьби з пандемією коронавірусу

Це показали результати досліджень, проведених вченими із США. В Україні кілька днів поспіль фіксують значну кількість нових випадків захворювання на COVID-19. На думку Міністра охорони здоров’я Максима Степанова, це спричинено нехтуванням рекомендаціями

Пенсіонерка Марія Ніколенко говорить: належить до групи ризику. Протиепідемічних заходів дотримується. Коли зустрічає гостей, маску одягає навіть вдома. 

Марія Ніколенко, полтавка

- Приходе подруга, кажу: «Люба, надівай маску!». – «Не видумуй, ніхто не боліє у Полтаві, ви таке придумуєте». – «Не нада, по телевізору показують оцю пандемію». Зараз на 0. Ніхто. Без масок сидять. Сьогодні їхала у маршрутці. Без масок сидять.

Далеко на всі дотримуються маскового режиму. Полтавці зізнаються, закривати обличчя на початку карантину було комфортніше через низьку температуру повітря. А зараз дуже спекотно. 

- Зараз дуже важко. Бачите, ми її трохи спускаємо, у транспорті дуже погано їхати, у магазинах, що заходиш. Душно.

- Літом дуже париться тіло. Зона під маскою – саме дужче. Влітку не треба взагалі його носити, я так подумав.

- Не зручно, тому що все чешеться і т.д. Мене вчора вигнали з магазину. Там можна було входити тільки 3-м людям з продавцями.

Днями в Україні зафіксували черговий антирекорд. Кількість хворих на коронавірус за добу досягла 753 людей. На думку Міністра охорони здоров’я України Максима Степанова, все – через нехтування рекомендаціями МОЗ. Про це він повідомив під час брифінгу. 

Максим Степанов, Міністр охорони здоров’я України

- Що у нас відбувається, у тому числі – у клубах, в інших місцях – люди відчули повне скасування  карантину. Саме тому ми бачимо кількість людей, які більше хворіють, ріст захворюваності.

Улітку маска може частіше мокріти. Тоді вона не лише заважає, а й перестає бути ефективною, розповідає лікар-епідеміолог Андрій Байбарза. Багаторазову радить мити з милом щодня, а одноразові носити про запас. 

Андрій Байбарза, лікар-епідеміолог ДУ «Полтавський обласний лабораторний центр МОЗ України»

- Щоб маска не зашкодила, треба користуватися маскою, якою можна дихати. Не обов’язково оця маска повинна бути маска медична. Можна користуватися тканинною маскою. Якщо ви знаходитесь на свіжому повітрі на відстані більш, ніж 1,5 метри від співрозмовника, від інших людей, додаткового захисту маска не надає.

Учені з США заявили, що масковий режим запобіг шістдесятьом-сімдесятьом тисячам заражень коронавірусом у Штатах та Італії. Дослідження опублікували на ресурсі PNAS. На думку науковців, соціальної дистанції й постійного миття рук недостатньо. 

Стрічка новин