На Полтавщині триває призов на строкову військову службу

Сьогодні на Полтавщині почалася практична фаза весняної призовної кампанії на строкову військову службу. За інформацією обласного військового комісаріату, за результатами попереднього зарахування в команди призначено 490 осіб. Це трохи більше, ніж половина від плану. Чи виконається цьогорічний план призовної кампанії юнаків на строкову військову службу до Збройних сил України, моїм колегам розповів заступник обласного військового комісара по роботі з особовим складом та громадськістю Полтавського обласного військового комісаріату Едуард Бородай.

Цього року термін проведення весняного призову скоротився: замість трьох місяців - півтора. Це стало суттєвим навантаженням на районні й обласний військові комісаріати. 490 призовників, які зараховані до складу команд, - це 56 відсотків від загального плану завдання з урахуванням резерву.

Едуард Бородай, заступник обласного військового комісара Полтавського обласного військового комісаріату

- Сьогодні з районних призивних дільниць після тестування на обласний збірний пункт прибувають команди для подальшої відправки у війська. Сьогодні-завтра визначені дні прибуття. Про виконання плану поки говорити зарано, так як до сьогоднішнього дня призовники зараховувалися попередньо в команди, їх вивчали, по документах зараховували.

Наразі військкомати Миргорода та Хорола зарахували понад 100 відсотків від плану. Наблизилися до виконання плану Полтавський, Шишацький, Зіньківський, Козельщинський і Глобинський райвійськкомати. Найгірший стан справ по Пирятинському, Гребінківському, Оржицькому, Чорнухинському райвійськкоматах, Кременчуцькому й Полтавському міськвійськкоматах. А ось у  Чорнухинському районі, наприклад, за чотири місяці зарахували лише одного призовника.

Едуард Бородай, заступник обласного військового комісара Полтавського обласного військового комісаріату

- Є районні призовні комісії, які вже оповістили 100% громадян призовного віку, визначили їх ступінь придатності до строкової військової служби. Кому надали відстрочку, кому – час для лікування, комусь рішення призвати. Є райони або міські призовні комісії, які по різних причинах, в тому числі це і Чорнухинський район, і Полтава, інші не виконали, у них ще є час, їм вказано на недоліки, напрямки оповіщення, в тому числі – із залученням правоохоронних органів.

З метою протидії розповсюдження коронавірусу всі призовники повинні пройти тестування на COVID-19. Лише після отримання негативного результату їх доставлятимуть до обласного збірного пункту. Також призовників мають забезпечити засобами індивідуального захисту - масками, рукавичками та антисептиком - із розрахунку на три доби. Сам же призов завершиться 30 липня.

Стрічка новин