Прокурор надав нові докази у справі стрілянини біля «Ботаніку»

У справі стрілянини біля кафе «Ботанік» у Полтаві – нові докази обвинувачення щодо причетності полтавця Віктора Малого до злочину. На суді прокурор надав диск із відеокамер спостереження. На відеозаписах – рух чоловіка, який стріляв у охоронця кафе. За словами прокурора Григорія Гриня, на відео – підсудний Віктор Малий та його дружина Віра. Сам обвинувачений свою провину не визнає.

На суді прокурор розповів, від чого помер потерпілий Микола Сусла. В охоронця кафе «Ботанік» стріляли шостого серпня минулого року. Через вісім місяців чоловік помер. 

Григорій Гринь, прокурор 

- Смерть Сусли настала від набряку головного мозку, що є наслідком проникаючого вогнепального поранення голови. При судово-медичній експертизі трупу Сусли у тканинах головного мозку було виявлено дві деформовані металеві кулі.

Потім прокурор звернувся з проханням залучити до справи відео системи спостереження «Безпечне місто». На них – маршрут чоловіка, який стріляв у потерпілого.

Григорій Гринь, прокурор 

- Камери перехрестя вулиць Котляревського-Небесної Сотні, перехрестя вулиць Пушкіна-Європейської, перехрестя Гоголя-Небесної Сотні та перехрестя вулиць Небесної Сотні-Стрітенської, й  зупинки громадського транспорту на Небесній Сотні в сторону центру.

Адвокат підсудного – проти клопотання прокурора. Олександр Рябоконь каже: надані відеозаписи – це копії, а не оригінали. 

Олександр Рябоконь, адвокат підсудного Віктора Малого 

- Я не почув будь-якої інформації щодо залучення спеціаліста під час вилучення цієї копії. Й що ці копії зробив слідчий чи прокурор. На мій погляд, це явно є порушенням кримінального-процесуального кодексу.

Григорій Гринь, прокурор 

- Оперативні співробітники на час виконання доручення виконують повноваження слідчого – це щодо до слів захисту, що записи отримані особою, яка не мала на це право.

Судді ухвалили перегляд відео на засіданні. Ці відеозаписи зняті напередодні стрілянини біля кафе «Ботанік». На цьому відео – зупинка «Театральна», що у Полтаві. Прокурор Григорій Гринь каже: на відео – підсудний Віктор Малий та його дружина Віра. 

Григорій Гринь, прокурор 

- Єдиним свідком, який забезпечує алібі Малого, є його дружина, яка також знаходиться на цих відеозаписах. Тобто, фактично дані відеозаписи спростовують алібі обвинуваченого.

Слідство вважає, що вада ходи чоловіка на відео відповідає ході підсудного Віктора Малого. Сам обвинувачений заперечує, що на відео він.

Суддя: - Шостого серпня о 22:39 ви там не були на зупинці? 

Малий: - Мене там не було. 

На інших записах чоловік та жінка рухаються в сторону кафе «Ботанік». За версією слідства, Віра Мала була поруч з чоловіком за три хвилини до поранення Миколи Сусла. 

- Ось потерпілий Сусла, Малий, Віра Мала. Вона переходить через дорогу по вулиці 1100-річчя Полтави в бік зупинки громадського транспорту.

Адвокат Олександр Рябоконь розповів: на відеозаписах не співпадає час подій. 

Олександр Рябоконь, адвокат підсудного Віктора Малого

- На даному відео ми бачимо лише особу чоловічої та жіночої статі. Потім ми бачимо лише особу чоловічої статі. Чи це та особа, чи не та, взагалі мені не зрозуміло.

Суд продовжить розгляд справи 18-го червня. Нагадаємо, кримінальне провадження розпочали за трьома статтями – це замах на умисне вбивство, незаконне придбання й зберігання боєприпасів та підробка паспорту. Підсудному Віктору Малому загрожує до п’ятнадцяти років позбавлення волі або довічне ув’язнення. 

Стрічка новин