На Полтавщині відкрили новий храм УПЦ

На Полтавщині продовжують відроджувати зруйновані святині. За часів радянської влади у селі Варварівка Карлівського району знищили дерев’яну церкву. Цієї неділі там відкрили й освятили новозбудований Свято-Варварівський храм. На святковій службі й урочистостях із цього приводу побувала і наша знімальна група.

Із самого ранку до новозбудованого храму сходяться місцеві віряни. Хлібом-сіллю вони зустрічають Митрополита Полтавського і Миргородського УПЦ Филипа.

- Хай цей незабутній день урочистого відкриття Свято-Варварівського православного храму увійде в історію нашого села, як день великої радості та торжества.

- У цей знаменний день прийміть у нас хліб і сіль.

Відкриття церкви для селян – подія неперевершена. Втім, не тільки для них.

Филип, Митрополит Полтавський і Миргородський УПЦ

- Це для нашої церкви, для нашої землі, взагалі для Української православної церкви історична подія. Освячений храм - місце, куди зможуть прийти люди і принести до Господа своє серце. І це дуже важливо.

У Варварівці завжди була церква, пригадують місцеві старожили. Першу звели ще у 17 столітті, другу, на її місці, - у 19-му. Врешті, у радянські часи дерев’яний храм розібрали на матеріали. Але селяни знайшли приміщення для проведення служб.

Тетяна Лугова, мешканка с.Варварівка

- У нашому селі церква від революції і по сьогоднішній день – вона ніколи не закривалася. Хоч той храм і зруйнували. Але люди із невеличкої хатки зробили собі церквушку. Із усього району, і навіть із Чутівського, Машівського – до нас їздили на свята.

У 2006 році було прийнято рішення звести новий храм. Тоді ж заклали і перший камінь його фундаменту.

Юрій Валах, регент церковного хору Свято-Варварівського храму УПЦ

- Будували дуже довгенько. Років мабуть чотири ми збирали сам матеріал. Де ферми, де якісь сараї – розбирали, і все це звозили сюди. Бруківку навіть розібрали на фундамент, на цоколь. Будували років, мабуть, п’ятнадцять.

Олег Бегмат, керівник ПСП «Орач»

- Храм наш будувався довго. Але все, що будується довго, має своє радісне і благополучне закінчення. У наш нелегкий час це відкриття храму допоможе знайти спокій, знайти правильні ідеї на розбудову села, на розбудову України.

Для будівництва нового храму багато зусиль доклав місцевий священник протоієрей Василій Штець. Люди кажуть: незважаючи на поважний вік, особисто брав участь у роботах.

Василій Штець, протоієрей, настоятель Свято-Варварівського храму 

- Ми створили храм Божий святої великомучениці Варвари, щоб утверджувати християнську віру, щоб возростала і процвітала не тільки матір-церков, а і наша держава – Україна.

І, звісно ж, під час зведення нової церкви не обійшлося і без благодійників. 

Филип, Митрополит Полтавський і Миргородський УПЦ

- Щира сердечна подяка усім добрим людям, які долучилися до цієї святої справи. Насамперед - це Олегу Леонідовичу Бегмату, Андрію Олексійовичу Соколу, які не були байдужими у цій справі. Господь бачить серця небайдужих людей. І посилає їм мир, любов і злагоду.

Після закінчення служби Митрополит вручив меценатам та людям, які сприяли у зведенні нового храму, церковні нагороди та архієрейські грамоти. Також він запевнив: подібне храмове новосілля цьогоріч – не останнє.

Филип, Митрополит Полтавський і Миргородський УПЦ

- Ми плануємо освятити дві церковних споруди до кінця цього року. Будемо жити - будемо бачити.

Стрічка новин