Розглядають варіант повного скасування ЗНО в цьому році

Розглядають варіант повного скасування ЗНО в цьому році

Варіант повної відміни тестування буде залежати від епідситуації в країні.

Заступник міністра охорони здоров'я України та головний санлікар Віктор Ляшко заявив, що зовнішнє незалежне оцінювання у 2020 році може не відбутися - в тому випадку, якщо будуть значно перевищено епідемічні показники, передає Дзеркало Тижня. Наголошується, що остаточне рішення щодо проведення ЗНО з 25 червня по 17 липня буде  22 червня.

"Все буде залежати від епідситуації. У суботу на комісії з техногенної безпеки і надзвичайних ситуацій ми обговорювали різні варіанти: що ЗНО буде проведено заплановані дати, що воно буде перенесено і що воно буде скасовано. Епідситуація може вплинути на будь-який з цих варіантів, тому остаточне рішення щодо проведення ЗНО з 25 червня по 17 липня ми приймемо 22 червня", - сказав Ляшко.

За його словами, якщо ситуація залишиться на такому ж рівні, як зараз, ЗНО відбудеться в заплановані дати.

"Якщо у нас буде стійкий ріст поширення коронавірусної інфекції. Індикатори ще не затверджені, але орієнтовно: коли у більш ніж 50% регіонів будуть перевищені три наших показники - інциндентність, завантаженість лікарень і тестування, і якщо загальна кількість активних хворих буде перевищувати 60 випадків на 100 тис. населення. Зараз ця цифра становить 37. Тобто нам всім потрібно дуже постаратися, щоб було таке зростання", - зазначив санітарний лікар.

Освітній омбудсмен Сергій Горбачов повідомив про те, що у високих владних структурах готують документи про повне скасування зовнішнього незалежного оцінювання. За його словами, скасування ЗНО призведе до повернення корупції і хабарництві під час вступних кампаній до ВНЗ і позбавить можливості обдарованих дітей, у батьків яких немає коштів на навчання, отримати якісну освіту.

Нагадаємо, зовнішнє незалежне оцінювання в Україні в 2020 році заплановано з 25 червня по 17 липня. На кожному з пунктів проведення тестування будуть в обов'язковому порядку антисептичні засоби. Крім цього, всім учасникам процесу будуть надані необхідні засоби захисту. Додаткова сесія ЗНО запланована на 23 липня - 11 серпня, а результати будут розміщені до 14 серпня.

Стрічка новин