У Полтаві – справжня спека, і це – лише початок літа

Більшість містян ховається на роботі чи вдома під кондиціонерами, дехто ходить на пляж, але багато хто знемагає від спеки та не знає, що робити. Поради, як пережити спеку, збирала Юлія Хаврель.

Юлія Хаврель, кореспондентка

- Пляшка негазованої води, сонцезахисні окуляри та головний убір – основні речі для того, щоб пережити спеку. Але пам'ятайте, краще взагалі уникати прямих сонячних променів.

Вдень сонце найбільш небезпечне. Тому лікарі радять шукати тінь та планували свій маршрут містом, враховуючи громадські місця, де є кондиціонер. Оксана Геращенко працює продавчинею. Каже, сховатися від спеки майже неможливо. Рятується чаєм.

Оксана Геращенко, полтавка

- Я п'ю холодний чай. Роблю звичайний чай, як вдома. Це те, що залишилось.

Інші ж говорять: рятуються від спеки купанням у річці. Але й тут є нюанси. Тривалий відпочинок на пляжі може викликати підвищення артеріального тиску або сонячний удар. Також не слід вживати алкоголь або палити на сонці.

Вадим Бичкола, полтавець

- В даний момент йдемо на річку. Там зробили такий ремонт. Лежаки поставили, все є.

За словами лікарів, особливо обережними слід бути людям, які мають патологію серцево-судинної системи.

Олег Левченко, лікар-анестезіолог Полтавської обласної лікарні

- Перше – в сонячні дні намагатися зменшити своє перебування на сонці, знаходитись в тіні, носити капелюх, вживати не менш ніж 1,5 літра рідини. Звичайної води, не солоної, не солодкої, не газованої. Намагатися менше бути на сонці.

Комфортна температура для людини – 22-24 градуси за Цельсієм. Тож цієї позначки слід дотримуватись й при користуванні кондиціонерами. Якщо ж його немає, можна повернутися до старого метода – повісити на вікно та двері вологе простирадло та увімкнути вентилятор.

Стрічка новин