Куди в Полтаві подіти медичні відходи?

Використані шприци, голки, протерміновані ліки, а ще в період карантину додалися маски та рукавички. Все це потрапляє на сміттєзвалище або у водойми і забруднює навколишнє середовище. Екоактивіст Сергій Антоненко не один рік боретья за екологію. Зараз чоловік хоче, щоб медичні відходи утилізовували, тому подав петицію на сайт міськради.

Використані шприци, голки та засоби індивідуального захисту. Таке можна зустріти в захаращених куточках та біля гаражів. Це ж потрапляє і до сміттєвих баків, а згодом – на Макухівку. Все тому, що в місті немає утилізації. Екоактивіст Сергій Антоненко хоче змінити ситуацію, тому подав петицію на сайт міської ради, щоб якось утилізовувати медичні відходи. 

Чоловік пояснює, чому ці предмети є небезпечними. 

Небезпечні речовини, що містяться в медичних відходах, негативно впливають на довкілля та здоров’я людей, оскільки:

- накопичуються у ґрунті, водних об’єктах у великих концентраціях, що призводить до порушення природної екосистеми;

- призводять до поширення інфекційних та неінфекційних захворювань (можуть викликати тяжкі захворювання, такі як рак, СНІД, вірусний гепатит, менінгіт, черевний тиф, сказ тощо);

- у контакті з іншими фармацевтичними відходами та речовинами, що переважно є біологічно активними синтетичними сполуками, аналоги яких відсутні у природі, потенційно створюють синергічний та кумулятивний ефект;

На розгляд петиції на комісію чоловік прийшов у засобах індивідуального захисту: масці, рукавичках та плащі. А з собою приніс відро використаних шприців. Каже: назбирав їх на подвір'ї однієї зі шкіл. 

Сергій Антоненко, екоактивіст 

- Згідно нашого законодавства, ці відходи належать до першого класу небезпеки, і законодавство вимагає органи місцевого самоврядування організовувати такий збір окремо, тому що багато шприців та ліків викидається у навколишнє середовище.

Це вже четверта петиція чоловіка. Один із проєктів уже реалізований, але через суд. Це екобус для небезпечних відходів, які відправляють на переробку. 

Сергій Антоненко, екоактивіст 

- Попередні петиції, наскільки мені показала практика, депутати або взагалі не розглядають, або кажуть депутатам взяти це до уваги. Деякі говорять, що це не на часі. Полтава усіяна медичними відходами. Це те, що ми бачимо на землі. А якщо уявити, скільки викидається на полігон.

Депутати взяли петицію до відома, пообіцяли довести її до виконання. Про терміни мова поки що не йде.

Стрічка новин