Першу річницю відзначив єдиний в області музей-аптека

Працює він у селі Рашівка Гадяцького району на базі діючої аптеки, заснованої ще у 1892 році. Рідкісні експонати приваблюють численних відвідувачів. Подробиці – далі у сюжеті.

Усього за рік, доки існує музей, там побувало чимало туристів не тільки із навколишніх сіл, але і з багатьох міст Полтавщини та інших областей України. Ідея його створення виникла спонтанно, розповідає одна із організаторок Наталія Кобізька. Разом із сестрою Юлею вони охоче взялися за цю справу.

Наталія Кобізька, організаторка музею-аптеки

- Він виник дуже неочікувано. Був ремонт у мами. Ми почали розбирати, щось шукати. Ой, якийсь журнал, якісь ваги. Потім почалися дослідження про аптеку. І так виник музей.

Серед найцінніших експонатів - оригінальні штангласи з імператорським гербом, колекція аптекарських вагів, ступок, відтворено й робоче місце асистента аптекаря. Також там збереглись автентичні меблі, давні інструменти, рецепти 70-річної давнини. А щоб відвідувачам було легше відчути атмосферу минулого століття, в залі виставлено унікальні фотографії Полтавщини середини ХХ століття.

Наталія Кобізька, організаторка музею-аптеки

- У нас є така ідея, щоб заполонити увесь цей простір аптекою. І зробити тут якусь лабораторію творчу, щоб, наприклад, дітки самі могли виготовити пілюлі, трави, розчини, щоб це була безпечна хімія, щоб це було практично.

Рашівський музей - перший і єдиний на Полтавщині музей аптечної справи. Його організаторки сподіваються: музей розширюватиметься, з’являтимуться нові експонати. А, відтак, ставатиме більш популярним.

Стрічка новин